#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Będzie nowa studnia na Kraszewskiego

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja podpisała umowę na budowę nowej studni głębinowej na ujęciu wód podziemnych przy Kraszewskiego w Szprotawie. To kolejne przedsięwzięcie mające na celu podniesienie poziomu i jakości oferowanych mieszkańcom usług.
Budowę otworu zastępczego rozpoznawczo- eksploatacyjnego nr VIb na ujęciu wód podziemnych w obrębie działki nr 348 przy ulicy Kraszewskiego wraz z obudową, uzbrojeniem oraz podłączeniem do istniejących sieci wodociągowej i energetycznej realizować będzie firma Dariusz Mimier Zakład Górniczy Hydrowiert z Zielonej Góry. Dodatkowo, w ramach prac zlikwidowana zostanie wyeksploatowana już i o niskiej wydajności obecnie funkcjonująca studnia.
 
- To kolejna inwestycja realizowana w SzWiK zgodnie z „Wieloletnim planem rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2017-2021” – wyjaśnia cel projektu burmistrz Mirosław Gąsik. – Niedawno spółka wzbogaciła się o nowy agregat, zapewniający ciągłość dostaw wody podczas przerw w dostępnie do energii elektrycznej.
 
Teraz przyszła kolej za zastąpienie wyeksploatowanego i nieefektywnego ekonomicznie urządzenia nową studnią głębinową. Dzięki inwestycji, wartej blisko 155 tys. zł, mieszkańcy naszej gminy będą mieli zagwarantowaną ciągłość oraz odpowiadającą ich potrzebom ilość dostarczanej wody. Kolejne zadania, zaplanowane do realizacji w najbliższych latach, nastawione są na systematyczne podnoszenie jakości oferowanych przez gminne spółki usług, tak aby ułatwić życie i w pełni zaspokoić najwyższe wymagania świadomych swych praw odbiorców.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON