Aktualności

Burmistrz zaprasza

W piątek, 18 marca br., o godz. 17.00, w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbędzie się coroczne, otwarte spotkanie Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy z mieszkańcami gminy. 
Omówione zostaną sprawy związane z największą gminną inwestycją związaną z realizacją projektu pn. „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”. Poruszone będą również inne tematy ważne dla mieszkańców gminy.
Serdecznie Państwa zapraszamy!
czytaj dalej

Młodzież Zapobiega Pożarom

Zwycięzcami eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” zostali Jakub Stehno i Eryk Stelmach w grupie podstawowej oraz Marek Zygadło i Tomasz Dobek w grupie gimnazjalnej. I to oni będą reprezentować naszą gminą na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 marca 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu.
czytaj dalej

Dzień Sołtysa

Sołtysi, rady sołeckie oraz rady osiedlowe tworzą pierwszy szczebel samorządu lokalnego. Z okazji Dnia Sołtysa pragnę złożyć Państwu serdeczne podziękowania za rzetelne i aktywne wypełnianie obowiązków na rzecz sołectw należących do naszej gminy.
Państwa aktywność znacząco przyczynia się do podniesienia poziomu życia na wsi. Starania o inwestycje, których celem jest wyższy standard miejsc integracji sprawia, że najmłodsze pokolenie zyskuje możliwość bezpiecznej zabawy, młodzież będzie mogła z powodzeniem rozwijać swoje pasje, a starsi mieszkańcy będą mieli jeszcze więcej okazji do spotkań.
Dziękuję za trud i podejmowane wysiłki. Cieszę się, że razem możemy pracować po to, aby w naszej gminie żyło się coraz lepiej.
Życzę Państwu satysfakcji płynącej z podejmowania wyzwań, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, dużo powodów do radości oraz wszelkiej pomyślności.
 
Józef Rubacha
Burmistrz Szprotawy 
czytaj dalej

Koncert z okazji Dnia Kobiet

8 marca, na zaproszenie Burmistrza Szprotawy, w sali widowiskowej SzDK zaśpiewał krakowski bard Paweł Orkisz z zespołem. Artysta zabrał widownię do krainy łagodności,  a wśród zaśpiewanych piosenek znalazły się znane i lubiane ballady Cohna, Wysockiego, Turnaua.
czytaj dalej

Termin płatności

Przypominamy! Termin płatności za roczne użytkowanie wieczyste gruntu upływa dnia 31.03.2016 r.
czytaj dalej

Podziękowania

Zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Uczniak” w 2015 r. osiągnęli wiele sukcesów sportowych na arenach krajowych i międzynarodowych. Osiągnięcia te, to wynik osobistego zaangażowania zawodników jak i pomoc ze strony samorządów, instytucji sportowych i sponsorów. 
Zawodnicy i działacze ULKS „Uczniak” przekazali Burmistrzowi Szprotawy serdeczne podziękowania za osobiste zaangażowanie i pomoc w realizacji marzeń umożliwiających uprawianie lekkiej atletyki  i osiągania dobrych wyników.  Wraz z podziękowaniami burmistrz otrzymał medal wykonany przez Lubuskie Zrzeszenie LZS z okazji  jubileuszu 70-lecia.
czytaj dalej

Drogie Panie!

Z okazji Dnia Kobiet
składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzę, abyście Panie zawsze doświadczały
wdzięczności za swe poświęcenie i oddanie,
uznania za sukcesy, podziwu za mądrość i urodę oraz szacunku za odwagę
czynienia dobra w trudnej rzeczywistości. 
Józef Rubacha Burmistrz Szprotawy
czytaj dalej

Komunikat

W związku z wyjazdem na szkolenie, Zastępca Burmistrza Paweł Chylak w sprawach mieszkaniowych będzie przyjmować mieszkańców we wtorek, 8 marca br., od godz. 14:00 do 15:00.
czytaj dalej

WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że właśnie wystartowaliśmy z nową stroną internetową. Atrakcyjna szata graficzna, czytelność i wyjątkowa funkcjonalność całego serwisu to atuty naszej nowej witryny.
czytaj dalej

Nowy odcinek "Wiadomości z Ratusza"

W najnowszym odcinku "Wiadomości z Ratusza" Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zaprasza wszystkie Panie na wspólne świętowanie 8 marca, na godz. 18.00 do sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury. Wystąpi znany krakowski bard i poeta Paweł Orkisz wraz z zespołem.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON