Kalendarium

15 sierpnia 1945: Uruchomienie zakładów dziewiarskich (późniejsza „Milana”) w powojennej Szprotawie

Aktualności

Kolejni uczniowie doskonalą umiejętności pływackie

Nowy rok szkolny szprotawskie podstawówki rozpoczęły na sportowo. Kolejne szkoły realizują ogólnopolski ministerialny program nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt, adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce, zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.    
- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od września br.  kolejne szkoły z naszej gminy, tj. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie, Szkoła Podstawowa w Długiem, Szkoła Podstawowa w Lesznie Górnym oraz Szkoła Podstawowa w Siecieborzycach realizują projekt dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – mówi burmistrz Mirosław Gąsik - Koordynatorem projektu jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Szprotawie. Zachęcam wszystkie dzieci do systematycznego uczestnictwa w zajęciach, bowiem pływanie i ćwiczenia w wodzie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy, które są plagą naszych czasów.
Dziękuję za zaangażowanie, wielką pomoc oraz okazane serce dla Prezes TPD i  naszej Dyrektor SP Wiechlice Pani Cecylii Brodzińskiej!
 
Zajęcia, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów pływania, odbywają się na Pływalni w Kompleksie Turystyczno - Rekreacyjnym „Arena” w Żaganiu.  Przyjazna atmosfera, świetne podejście i zaangażowanie instruktorów czynią naukę przyjazną i dającą dużo satysfakcji. W ramach programu dzieci uczą się również jak bezpiecznie korzystać z wodnych akwenów oraz jak dbać o zdrowie poprzez właściwe odżywianie i ruch.
 
Nauka pływania w grupie poprzez zabawę sprzyja kontaktom rówieśniczym, jakże ważnym i potrzebnym po trudach pracy zdalnej w izolacji i odosobnieniu. Zajęcia bardzo pozytywnie wpływają  na psychiczne samopoczucie dzieci, doskonalą zdolności komunikacyjne oraz uczą samodzielności. Poprzez zajęcia dzieci maja możliwość pokonywania lęku i barier związanych z wodą, a tym samym  nabierają większej pewności siebie i wiary w swoje możliwości.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON