Kalendarium

15 sierpnia 1945: Uruchomienie zakładów dziewiarskich (późniejsza „Milana”) w powojennej Szprotawie

Aktualności

Rozwijamy sportowe skrzydła! 4,5 MILIONOWE DOFINANSOWANIE NA NOWOCZESNY STADION

Marzenia o pełnowymiarowym obiekcie spełniającym wymogi do rozgrywania na nim imprez o randze krajowej i międzynarodowej już wkrótce staną się rzeczywistością. Szprotawa otrzymała aż 4,5 miliona złotych dofinansowania z „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”.
- Mam niebywałą przyjemność poinformować Państwa o przyznanym naszej gminie dofinansowaniu w wysokości 4,5 miliona złotych na modernizację Stadionu Miejskiego w Szprotawie – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Radość moja jest tym większa, że kwota ta stanowi aż 90% całkowitych kosztów przedsięwzięcia, oszacowanych na 5 mln zł. Wielomiesięczna batalia zakończyła się ogromnym sukcesem, z efektów którego już wkrótce wszyscy będziemy mogli korzystać.
 
Projekt obejmować będzie budowę boiska piłkarskiego i skateparku  wraz z wyposażeniem,  remont  bieżni lekkoatletycznej i nawierzchni boiska wielofunkcyjnego,  wymianę trybun  i budowę zadaszenia trybun,  oświetlenie  i zagospodarowanie terenu, w tym budowę dróg, chodników i parkingu oraz kompleksową modernizację budynku socjalno-sportowego wraz z termomodernizacją i dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Częściowy projekt planowanych zmian do pobrania
 
Biorąc pod uwagę oddany niedawno do użytku PUMPTRACK oraz boiska już funkcjonujące na stadionie – nasz  kompleks sportowy będzie plasował się w ścisłej czołówce tego typu obiektów województwa lubuskiego.
 
Serdecznie podziękowania kieruję do wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia. Dziękuję komisji przyznającej fundusze z Premierem Mateuszem Morawieckim na czele.
Dziękuję moim współpracownikom z Biura Pozyskiwania i Rozliczania Środków Pozabudżetowych – to dzięki ich tytanicznej pracy i ogromnemu zaangażowaniu Szprotawa z powodzeniem sięga po najwyższe dofinansowania krajowe i unijne. Dziękuję również Kierownikowi Wydziału Inwestycji i Infrastruktury oraz wszystkim pracownikom, którzy swoim zapałem i energią przyczyniają się do intensywnego i ekspansywnego rozwoju naszej gminy.
 
Dzięki między innymi takim przedsięwzięciom skoncentrowanym na doskonaleniu nowoczesnej infrastruktury sportowo- rekreacyjnej chcemy tworzyć warunki, aby Szprotawa była miejscem, z którym i młodsi i starsi będą chcieli wiązać się na stałe. Na tym oczywiście nie poprzestajemy. W planach mamy kolejne wnioski o zewnętrzną pomoc finansową na realizację zadań podnoszących komfort życia mieszkańców naszej gminy. Po latach marazmu Szprotawianie – ludzie aktywni i energiczni – zasługują na nowoczesną przestrzeń do życia i rekreacji.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON