Kalendarium

15 sierpnia 1945: Uruchomienie zakładów dziewiarskich (późniejsza „Milana”) w powojennej Szprotawie

Aktualności

Walczymy o obwodnicę Szprotawy

Trwają prace w zakresie pozyskania dofinansowania na budowę szprotawskiej obwodnicy. Petycje w tym temacie podpisane przez mieszkańców Szprotawy burmistrz Mirosław Gąsik przekaże wkrótce na ręce Premiera RP Mateusza Morawieckiego.
Od początku nowej kadencji samorządowej burmistrz wraz z koalicyjnymi radnymi Rady Miejskiej w Szprotawie intensywnie zabiega o budowę II etapu szprotawskiej obwodnicy. Niestety, na obecną chwilę finansowanie zadania nie zostało ujęte w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Przedsięwzięcie wpisane zostało na listę rezerwową.
 
W 2020 roku przeprowadzona została kampania na rzecz zebrania podpisów mieszkańców naszej gminy i gmin ościennych pod petycją o ujęcie budowy II etapu obwodnicy w programie głównym. Pismo o prowadzonej akcji skierowane zostało do Ministerstwa Infrastruktury. 22 października br. burmistrz otrzymał odpowiedź, w której ministerstwo poinformowało o trwających analizach w zakresie określenia priorytetów inwestycyjnych. Pismo do pobrania.
 
- Jak już wielokrotnie podkreślałem, budowa obwodnicy jest jednym ze strategicznych zadań, które muszą zostać zrealizowane w celu podniesienia atrakcyjności gospodarczej naszej gminy oraz walki o nowe miejsca pracy i wysoki poziom życia mieszkańców – mówi burmistrz. – Dlatego nie składam broni i na początku listopada listy poparcia Szprotawian wraz z prośbą o budowę obwodnicy chcę osobiście przekazać na ręce Premiera RP Mateusza Morawieckiego.
 
Petycja wraz z dołączoną listów podpisów wyłożona zostanie, do wglądu dla mieszkańców gminy, w Sali Posiedzeń szprotawskiego ratusza podczas sesji, która odbędzie się 29 października br., o godz. 10.00.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON