Kalendarium

23 stycznia 1273: Klerycy z Siecieborzyc, Dzikowic I Nowej Koperni ekskomunikowani przez biskupa wrocławskiego

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Najzdolniejsi młodzi Szprotawianie!

Uczniowie szkół podstawowych - Maria Szymczak, Oliwia Prońko, Antonina Sierańska, Maksymilian Wciórka, Antonii Dąbski i Hubert Połulski oraz uczniowie szkół średnich - Luiza Tylawska i Michał Sul to najzdolniejsi Szprotawianie, którzy otrzymali stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskie Talenty.
Już trzeci raz Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał stypendia naukowe szczególnie uzdolnionym uczniom w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i języków obcych. Wsparcie finansowe otrzymało 149 Lubuszan ze szkół podstawowych i 209 z liceów. Stypendyści ze szkół podstawowych otrzymają comiesięcznie 600 zł, dla uczniów liceów ogólnokształcących przewidziano 800 zł.
 
5 listopada br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu nasi najzdolniejsi z Żagania i Żar z rąk Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Stanisława Tomczyszyna otrzymali decyzję o przyznaniu stypendium oraz pamiątkowe dyplomy.
 
Gratulacje młodym Szprotawianom złożył burmistrz Mirosław Gąsik:
- To wielki triumf uczniów, na który zapracowali ciężką i rzetelną pracą, osiągając najwyższe noty w poprzednim roku szkolnym oraz startując w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach przedmiotowych.
Moi Drodzy, w imieniu całej społeczności szprotawskiej, serdecznie gratuluję Wam sukcesu, składam wyrazy uznania za ogrom wykonanej pracy i życzę pomyślności w sięganiu po kolejne najwyższe trofea. WIELKIE BRAWA DLA WAS!!!   
 
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego - https://www.facebook.com/watch/?v=905399483703183
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON