Aktualności

SZPROTAWSCY UCZNIOWIE POTRAFIĄ PŁYWAĆ!!!

Dobiegła końca realizacja ogólnopolskiego programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” dofinansowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Realizatorem zadania było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Szprotawie.
Szprotawscy uczniowie zakończyli swoją przygodę z pływaniem. Projekt realizowały wszystkie gminne szkoły podstawowe. Uczestniczyło w nim 120 uczniów z klas I-III, którzy brali udział w pozalekcyjnych i pozaszkolnych lekcjach pływania. Zajęcia polegały przede wszystkim na opanowaniu podstawowych umiejętności pływania, a także rozwijaniu i podnoszeniu sprawności fizycznej.
 
Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika, tj. 2 godziny  tygodniowo, odbywały się na pływalni w Kompleksie Turystyczno- Rekreacyjnym „Arena” w Żaganiu.
 
Poza nauką pływania, uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa na wszelkiego rodzaju akwenach wodnych czy kąpieliskach oraz zdobyli wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia, przekazywaną podczas warsztatów prowadzonych przez nauczycieli w ramach prozdrowotnych założeń programu „Umiem pływać”. Zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci, dla których były one przede wszystkim formą znakomitej zabawy.
 
Końcowym elementem programu był profilaktyczny konkurs plastyczny pod hasłem ”Mój sposób na zdrowie – pływam i zdrowo się odżywiam”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie, którzy realizowali naukę pływania.
 
Autorzy najlepszych prac, podczas uroczystego spotkania w szprotawskim ratuszu, z rąk burmistrza Mirosława Gąsika oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Gminnego Szprotawa Cecylii Brodzińskiej otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe.
 
- Serdecznie gratuluję zwycięzcom: Pawłowi Pelc z SP1 w Szprotawie, Magdalenie Żak z SP2 w Szprotawie, Poli Dąbskiej z SP w Wiechlicach, Mai Hanieckiej z SP w Siecieborzycach, Adrianowi Dusan z SP w Lesznie Górnym oraz Zuzannie Kucaj z SP w Długiem – mówi burmistrz. – Dziękuję również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i z zapałem wykonali ciekawe prace.
 
Podziękowania składam także wszystkim nauczycielom odpowiedzialnym za projekt „Umiem pływać”, tj. kierownikom i opiekunom wyjazdów na basen, prowadzącym warsztaty profilaktyczne oraz czuwającym nad realizacją całości projektu w poszczególnych szkołach, którzy wspomagali program w ramach wolontariatu. To dzięki Waszej pomocy i niesamowitemu zaangażowaniu program został sprawnie przeprowadzony. Na koniec ogromne podziękowania składam na ręce Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Gminnego Szprotawa Cecylii Brodzińskiej. Wierzę, że wkrótce wspólnie zrealizujemy kolejne projekty na rzecz zdrowia oraz rozwoju naszych dzieci i młodzieży.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON