Aktualności

Przedszkolaki z kuchennymi rewolucjami w ratuszu

Burmistrz Mirosław Gąsik już wie jak prawidłowo i ekologicznie odżywiać się. Cenne wskazówki wraz z przepysznymi kanapkami i przekąskami otrzymał od dzieci z grupy integracyjnej Nagietki z Przedszkola pod Dębami, które prowadzą kuchenne rewolucje dla całej Szprotawy.
- Co powinno znaleźć się na talerzu, aby jeść zdrowo i ekologicznie? Ja już wiem! – mówi burmistrz, który 19 listopada br. gościł w ratuszu wyjątkową delegację. – Miałem niebywałą okazję poznać tajniki prawidłowego odżywiania się dzięki kuchennym rewolucjom prowadzonym w Przedszkolu pod Dębami. Mali kucharze z grupy Nagietki własnoręcznie przygotowali zdrowe przekąski ze składników pochodzenia ekologicznego, korzystając z wiedzy wcześniej przekazanej przez Panie Anitę Olechowską i Angelikę Fedorczyk. Kanapki były tak pyszne, barwne i pełne warzyw, że bardzo szybko zniknęły z talerzy. Oczywiście tymi smakołykami podzieliłem się z moimi współpracownikami, którzy wchodząc do mojego gabinetu nie mogli skupić uwagi na niczym innym, tylko na kolorowym poczęstunku! Jak mnie zapewniono, kuchenne rewolucje obejmą cały Zespół Przedszkolny i całą Szprotawę. Czekam zatem na kolejne tak miłe delegacje, dzięki którym do perfekcji opanuję sztukę zdrowego odżywiania się.  
 
Poproszono mnie również, aby honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy objąć to prozdrowotne  wydarzenie, co uczynniłem z największą przyjemnością!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON