Kalendarium

23 stycznia 1273: Klerycy z Siecieborzyc, Dzikowic I Nowej Koperni ekskomunikowani przez biskupa wrocławskiego

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Będzie nowa pracownia endoskopowa

30 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę ze Szprotawskim Zarządem Nieruchomości Chrobry Sp. z o.o. na remont pracowni endoskopowej. Zmodernizowana pracownia, dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze i Starostwa Powiatowego w Żaganiu, wyposażona zostanie również w nowe urządzenia diagnostyczne. 
Na potrzeby pracowni zostaną wyremontowane obecnie nieużywane pomieszczenia na parterze budynku szpitala. W nowej przestrzeni powstanie pełnoprofilowa pracownia endoskopii z poczekalnią dla pacjentów, pokojem przygotowań i pokojem wybudzeń oraz gabinetem lekarskim. Pracownia będzie miała także własny węzeł sanitarny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
Oprócz typowych prac budowlanych w pomieszczeniach zostanie wykonana instalacja wentylacyjna, elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz sieć informatyczna. 
 
Dodatkowo, dzięki staraniom władz samorządowych Gminy Szprotawa i Starostwa Powiatowego, przyznane zostało wsparcie finansowe ze środków na ochronę zdrowia z budżetu Województwa Lubuskiego, na zakup nowej aparatury diagnostycznej, która wzbogaci odnowioną pracownię.   
 
- Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważna dla każdego mieszkańca jest kwestia właściwej i kompleksowej opieki zdrowotnej – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Dlatego podjąłem kroki w kierunku nawiązania partnerskiej współpracy z kierownictwem szprotawskiego szpitala. Efektem rozmów jest obustronne porozumienie o wsparciu i rozwoju placówki, które zawarte zostało na początku września bieżącego roku. Planowany wkrótce remont pracowni endoskopowej jest najlepszym przykładem, że odrobina dobrej woli i chęć działania mogą przynieść naprawdę wymierne efekty, z których skorzystają mieszkańcy gminy. Mam nadzieję na owocną i długotrwałą współpracę oraz kolejne prospołeczne i prozdrowotne projekty.
 
Dziękuję kierownictwu Urzędu Marszałkowskiego oraz Staroście Żagańskiemu Henrykowi Janowiczowi za zaangażowanie na rzecz rozwoju Szprotawy nie tylko w obszarze zdrowia.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON