Aktualności

O spotkaniu Trzech Pokoleń z Kulturą Łemkowską

W Przemkowskim Domu Kultury już po raz 14. miało miejsce Spotkanie Trzech Pokoleń z Kulturą Łemkowską 2021. Wydarzenie, w którym uczestniczył burmistrz Mirosław Gąsik, od lat organizuje przemkowskie koło Stowarzyszenia Łemków.
- Na początku listopada br. miałem zaszczyt uczestniczyć w przepięknym wydarzeniu  poświęconym kulturze łemkowskiej – opowiada o spotkaniu burmistrz Mirosław Gąsik. - Była to prawdziwie muzyczna uczta, która przyciągnęła tłumy. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły Łastiwoczka i Łastiwczata, zespół Teroczka z Krynicy-Zdroju oraz grupa wokalno-muzyczna DaMyr z Głogowa.
 
Pomysłodawcą imprezy jest Pan Eugeniusz Habura, prezes przemkowskiego koła Stowarzyszenia Łemków, którego niedawno miałem przyjemność gościć w szprotawskim ratuszu. Dodam, że za organizację XIII edycji tego festiwalu Pan Eugeniusz uhonorowany został tytułem Osobowości Roku Polski 2019. Mam nadzieję, że wraz z nim i przemkowskim kołem Stowarzyszenia Łemków w niedalekiej przyszłości uda nam się zdziałać wiele dobrego na rzecz integracji lokalnej społeczności Łemków oraz Szprotawian.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON