Aktualności

W przedświątecznej atmosferze

W najbliższą sobotę, 11 grudnia br., w blasku świątecznej choinki, na szprotawskim rynku odbędzie się VI Jarmark Bożonarodzeniowy.
Po krótkim powitaniu przez władze miejskie, jarmark zaczniemy uroczyście, o godz. 10.00 wspólną modlitwą. Może też zaśpiewamy razem kolędę, by wprowadzić się w świąteczny nastrój – relacjonuje  burmistrz Mirosław Gąsik. Następnie wystąpią przedszkolaki z Zespołu Przedszkolnego w Szprotawie, Gama  i Fantazja z SzDK oraz emeryci ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy będzie Zespół Prima Sort.
 
Podczas jarmarku, jak zwykle będzie można skosztować specjałów naszej lokalnej kuchni; napić się gorącej, zimowej herbaty pachnącej cynamonem i innymi, korzennymi przyprawami, czy kupić wyjątkowe prezenty pod choinkę dla bliskich.
 
Mam też  do Państwa serdeczną prośbę –apel!
Ze względu na trwające w centrum miasta roboty drogowe znacząco ograniczyliśmy w tym roku teren jarmarku. Pomimo tego, w dniu imprezy, w godzinach od 7.00 do 15.00 zamkniemy dla ruchu kołowego część ulicy Rynek oraz ulice gen. Bema i Odrodzenia. Samochody będą mogły przejechać ulicą Gen. Andersa, a następnie skręcić w lewo w ul. Rynek, wzdłuż chodnika (k. dawnej apteki).
Proszę wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności, a kierowców o nieparkowanie samochodów w dniu imprezy na rynku, od strony fontanny. Dbajmy również o nasze bezpieczeństwo covidowe i pamiętajmy o obowiązujących zasadach. 
 
Pozdrawiam i do zobaczenia podczas jarmarku.  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON