Aktualności

Czekamy na naszych rodaków zza wschodniej granicy

Adwent to czas radosnego, ale i duchowego oczekiwania na Boże Narodzenie. Dla władz samorządowych Szprotawy ten przedświąteczny okres wypełniony jest również ostatnimi przygotowaniami do przyjęcia naszych Rodaków zza wschodniej granicy.
- Tuż po świętach przywitamy nowych mieszkańców w naszej gminie – ze wzruszeniem mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Będą to dwie rodziny polskich repatriantów z Kazachstanu, których członkowie będą razem z nami żyć, pracować, uczyć się i wypoczywać. Repatrianci otrzymają, na podstawie umowy najmu, lokale mieszkalne przy Krasińskiego. Dzieciom umożliwimy podjęcie nauki, a dorosłym udzielimy pomocy w znalezieniu zatrudnienia.
 
Dołożymy wszelkich starań, aby rodziny, które zamieszkają w Szprotawie odnalazły tu swoje miejsce na ziemi. Mamy przecież wielki dług wobec tych naszych rodaków, którzy w wyniku wichrów wojny zostali przesiedleni z kresów na dalekie azjatyckie stepy.
 
Z tego miejsca proszę wszystkich mieszkańców o życzliwe przyjęcie i wyciągnięcie pomocnej dłoni, aby repatrianci mogli łatwo zasymilować się i rozpocząć nowe życie.
 
Niech nakrycie przy naszym wigilijnym stole symbolicznie będzie przygotowane właśnie z myślą o nich! Szprotawianie to ludzie o wielkich i szczerych sercach, a to jest właśnie taki namacalny przykład. Cieszę się, że przybycie i przywitanie tych rodzin nastąpi właśnie w ten świąteczny czas.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON