Aktualności

Wyprawa w stylu retro

Przejazd zabytkowym pociągiem okazał się prawdziwą atrakcją. Od samego początku tegoroczny LOKO-PIKNIK cieszył się dużym zainteresowaniem wielu mieszkańców.
Bilety można było rezerwować na stronie internetowej bezpośrednio u przewoźnika lub zakupić u konduktora w pociągu. Niestety wolnych miejsc w pociągu było zdecydowanie za mało. Na innych liniach pociągi Kasztelan i Grom, nie cieszyły się już tak dużym zainteresowaniem.
Główną atrakcją okazał się pociąg GŁOGOWIAK, ciągnięty przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Podróż niezelektryfikowanymi liniami kolejowymi, zabytkowym składem wiodła z Głogowa przez Niegosławice i Szprotawę do Żagania i z powrotem. 
 
Na dworcu kolejowym w Szprotawie pociąg, z okazji 170-lecia kolei na ziemi szprotawskiej i żagańskiej, przywitała Szprotawska Miejska Orkiestra Dęta. Natomiast w Żaganiu na podróżnych czekało mnóstwo atrakcji, m.in. wystawa taboru kolejowego, wystawa fotograficzna, przejazd drezynami, konkursy, gry, zabawy. 
 
Organizatorem pociągów turystycznych realizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl jest Instytut Rozwoju i Promocji Kolei z siedzibą w Poznaniu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON