Aktualności

Z nowym rokiem nowym krokiem

Mieszkańcy ulicy Poniatowskiego już wkrótce będą mogli cieszyć się nową drogą, na której właśnie ruszyły roboty budowlane. Ulica zyska nawierzchnię z kostki betonowej, co zapewni komfort poruszania się pieszych i zmotoryzowanych.
Rozpoczęte prace obejmują usunięcie starej, wyeksploatowanej nawierzchni gruntowej oraz korytowanie drogi i ułożenie krawężników. Tak przygotowana podstawa wyłożona zostanie betonową kostką brukową. Dodatkowo wybudowane zostaną zjazdy do posesji położonych przy drodze. Zadanie realizuje spółka Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik zapewnia, że systematycznie składane są kolejne wnioski o zewnętrzne wsparcie na realizację wyczekiwanych przez mieszkańców zadań w zakresie budowy od podstaw lub remontów istniejących ulic. Niestety, ograniczenia budżetowe oraz kosztowne zadania związane z bieżącym utrzymaniem infrastruktury drogowej nie pozwalają na szybkie wykonanie wszystkich przedsięwzięć w zakresie budowy nowych ulic wspierając się wyłącznie środkami gminnymi.
 
Czynimy jednak intensywne starania, aby już wkrótce przystąpić do realizacji kolejnych inwestycji na drogach, które są w bardzo złym stanie technicznym i wymagają pilnej interwencji.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON