Aktualności

Firma FENIKS informuje. Zawieszenie wykonywania kursów

Zarząd Feniks V informuje, że od 15 listopada br., z powodu niskiej rentowności zostaną skrócone trasy następujących kursów:
czytaj dalej

Zaszczep się!

Nowy Szpital w Szprotawie informuje, że od 2 listopada 2021 r. ruszyły szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia.
czytaj dalej

Szprotawskie szkoły bez barier. Gmina otrzymała wyższy grant

Trwają prace w ramach projektu likwidacji barier architektonicznych w szkołach. Już wkrótce wszystkie gminne placówki podstawowe będą mogły pochwalić się nowymi placami, chodnikami i parkingami, a także zmodernizowanymi wejściami do budynków czy pomieszczeniami sanitarnymi.
czytaj dalej

Budki dla ptaków w Paleoparku. „Jedynka” realizuje polsko-niemiecki projekt

29 września br., Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie gościła uczniów z Niemiec w ramach projektu "Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu". Oprócz zajęć w szkole dzieci obcowały z przyrodą, zwiedzając Paleopark i montując budki lęgowe dla ptaków.
czytaj dalej

Szprotawscy stypendyści Lubuskich Talentów

Czworo uczniów klasy 7a Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie – Oliwia Prońko, Maria Szymczak, Antonina Sierańska i Maksymilian Wciórka - zostało stypendystami Marszałka Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskie Talenty.
czytaj dalej

Czas na omówienie przyszłorocznego budżetu dla NGO

Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza przedstawicieli organizacji działających na terenie gminy, na spotkanie w Centrum Aktywności Społecznej (III piętro), 3 listopada br., początek godz. 13.30.
czytaj dalej

PODAJ ŁAPĘ!

Trwa realizacja wielkiego projektu likwidacji szeroko pojętych barier w dwóch gminnych placówkach oświatowych. Równolegle do twardych działań infrastrukturach prowadzone są miękkie działania edukacyjno- społeczne, które mają wesprzeć rozwój dziecka. W Szkole Podstawowej w Długiem odbyły się już pierwsze zajęcia dogoterapii. 
czytaj dalej

Kolejna Szprotawianka, z której jesteśmy dumni!

Pani Kasia Kucharz, akustyk i prowadząca zespół „Dojrzałe Kłosy” w Szprotawskim Domu Kultury, znalazła się wśród grona laureatów Międzynarodowego Festiwalu Wykonawstwa Muzycznego „Muzyczne Kwitnienie” w Krzywym Rogu na Ukrainie.
czytaj dalej

Aby skutecznie walczyć o zdrowie i życie mieszkańców. Zakup wozu dla OSP Siecieborzyce

29 października br. podczas sesji Rady Miejskiej szprotawscy radni podjęli decyzję o przekazaniu 75 tys. złotych strażakom ochotnikom z Siecieborzyc na zakup specjalistycznego samochodu patrolowo- gaśniczego. Kupno wozu wesprą również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Fundacja ENEA.
czytaj dalej

Skorzystaj z bezpłatnego transportu na szczepienia!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa burmistrz Mirosław Gąsik zachęca wszystkie niezaszczepione osoby do szczepienia przeciw COVID-19. Przypomina również o możliwości skorzystania z DARMOWEGO transportu przez uprawnione osoby.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON