Logo: Szprotawa

Aktualności

Pamięci Pani Józefy

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą, zostaną po nich buty i telefon głuchy…” (ks. J. Twardowski). W najbliższy piątek, tj. 6 listopada br., o godz. 11.00, na Cmentarzu Komunalnym w Szprotawie odbędzie się pogrzeb Pani Józefy Śliskiej. Niestety w uroczystościach pogrzebowych, ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, może wziąć udział ograniczona liczba osób.
czytaj dalej

Uwaga! Od środy urząd pracuje zdalnie

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów, od 3 listopada do 4 grudnia 2020 r. urzędnicy przechodzą na tryb pracy zdalnej. Oznacza to, że obsługa we wszystkich urzędach, w tym w szprotawskim ratuszu, będzie odbywać się głównie poprzez Internet, telefon i pocztę. Najpilniejsze sprawy załatwiane będą osobiście, po uprzednim umówieniu się.
czytaj dalej

Boisko dla Witkowa!

Burmistrz Mirosław Gąsik nieustannie mobilizuje mieszkańców gminy do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Stąd, od początku kadencji ogromny nacisk kładziony jest na budowę i unowocześnianie obiektów sportowych. Tym razem, listę prowadzonych inwestycji, poszerzamy o budowę boiska we wsi Witków.
czytaj dalej

Kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Śp. Józefy Śliskiej
radnej Rady Miejskiej w Szprotawie,
nauczycielki, społecznika, wspaniałej i wrażliwej kobiety.
Pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia  

 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie                                                  Burmistrz Szprotawy                      
                                       Andrzej Stambulski                                                                            Mirosław Gąsik               
czytaj dalej

Szprotawska tarcza antykryzysowa dla handlowców kwiatów i zniczy

Burmistrz Mirosław Gąsik podjął decyzję o pomocy naszym lokalnym sprzedawcom zniczy i chryzantem w zakresie: automatycznego przedłużenia do 15 listopada bieżącego roku umów dzierżawy terenów przy cmentarzach oraz obniżki kosztów dzierżawy stoisk o 50%.
czytaj dalej

Weź udział w konsultacjach!

Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016-2023. Pamiętaj, razem kształtujemy naszą wspólną społeczną przestrzeń!
czytaj dalej

PILNE! Rząd zamyka cmentarze na kilka dni

Na podstawie decyzji Premiera RP, w dniach od 31 października do 2 listopada br., cmentarze na terenie całego kraju, w tym także w Gminie Szprotawa będą zamknięte. Apelujemy o przestrzeganie wprowadzanych przez władze kraju obostrzeń.
czytaj dalej

Feniks zawiesza kursy autobusowe!

Feniks V Sp. z o.o. informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną, od 1 listopada 2020 r. do odwołania, w dni robocze, zawiesza wykonywanie kursów na terenie Gminy Szprotawa. Sprawdź, dokąd już nie dojedziesz.
czytaj dalej

Umowa na modernizację Chodkiewicza podpisana!

Aż 1,2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczonych zostanie na gruntowną przebudowę ulicy Chodkiewicza. 20 października 2020 r. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103569F – ul. Chodkiewicza  w Szprotawie”.
czytaj dalej

Rozpędu nabiera największa inwestycja drogowa w historii Szprotawy

Ruszyły prace projektowe I etapu zadania „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie”, obejmujące ulicę Bronka Kozaka oraz część ulicy Basztowej. Sztandarowa szprotawska inwestycja wpłynie na poprawę płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL