Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Szprotawa gotowa na przyjęcie spółek NORD i WIĄZAR

Tereny szprotawskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stają się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów. 29 września odebrano budowę drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych.
czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu

25 września 2017 r. rozstrzygnięty został konkurs ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym.
czytaj dalej

„Pełno spraw dla niepełnosprawnych”

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie informacyjne z cyklu „Pełno spraw dla niepełnosprawnych”, które odbędzie się 11 października br., w godz. 10.00 – 13.00 w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Lekkoatletyka dla dzieci i młodzieży

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Uczniak” ze Szprotawy decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymał wsparcie w wysokości 2 tys. zł na zadanie pn. Zgrupowanie szkoleniowe lekkoatletów „Uczniaka”, które odbędzie się w okresie od 15 października do 30 listopada 2017 roku.
czytaj dalej

Zbigniew Czmuda Lubuskim Liderem Biznesu

Już po raz dziewiąty wyłoniono Lubuskich Liderów Biznesu. Zbigniew Czmuda właściciel Pałacu w Wiechlicach otrzymał Certyfikat Lubuskiego Lidera Biznesu 2017 w kategorii Małe Przedsiębiorstwa. 
czytaj dalej

Zmiana nazw ulic – ważne informacje!

22 września br. weszła w życie uchwała Rady Miejskiej zmieniająca nazwy ulic w Szprotawie. Publikujemy ważne informacje dla mieszkańców oraz przedsiębiorców, którzy objęci zostali tymi zmianami.
czytaj dalej

Otwórz się na Pasję

Fundacja Spełnienie z grupą nieformalną i partnerami zaprasza dzieci i młodzież na cykl warsztatów pn. „Otwórz się na Pasję", które zostaną zrealizowane w ramach konkursu "Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe - Budżet Inicjatyw Obywatelskich". Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Województwa Lubuskiego.

 
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W środę, 27 września br., szprotawscy radni spotkali się na XLV sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha omówił działania realizowane w okresie od 31 sierpnia do 26 września br.
czytaj dalej

Gratulujemy Perłom ze Szprotawy

Podczas tegorocznych, międzynarodowych  targów „Polagra FOOD – Smaki Regionów” w Poznaniu, szprotawianie Jan Wróblewski i Zbigniew Czmuda zdobyli aż dwie spośród czterech Pereł 2017 przyznanych dla województwa lubuskiego, w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”.
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

Burmistrz Szprotawy informuje, że zgodnie z kalendarzowym planem działania w zakresie Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego na 2017 r. , w dniu 28 września br., w godzinach od 12.00 do 12.30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych.
 
 
 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa