Logo: Szprotawa

Aktualności

II Szprotawski Zlot Food Trucków

Wszystkich miłośników ulicznego jedzenia burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza do Szprotawy. W pierwszy weekend października, w dniach 5 i 6, w centrum miasta pojawi się kilka mobilnych restauracji.
czytaj dalej

„NAUKA DLA CIEBIE” – ogólnopolska wygrana SP1 ze Szprotawy

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Nauka dla Ciebie” zorganizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego! Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i finalistom odbyła się 19 września w auli CNK w Warszawie.
czytaj dalej

Legnicka z nawierzchnią z kostki brukowej

Sezon na inwestycje drogowe trwa. Kolejna ulica w Szprotawie została oddana do użytku.
czytaj dalej

Przy cmentarzu w Szprotawie powstają dwa parkingi

Trwają prace przy budowie dwóch parkingów przy cmentarzu komunalnym w Szprotawie. Do tej pory zmotoryzowani odwiedzający groby swoich bliskich musieli zostawiać samochody na prowizorycznym parkingu, który przy ulewnych deszczach zmieniał się w błotnisty plac.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W piątek, 4 października  2019 r., o godz. 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się XIV sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Komisje Rady Miejskiej

Informacja o posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Dziękujemy za nowy dach!

Dzięki wsparciu instytucji zewnętrznych i prywatnych sponsorów lubuska perełka architektoniczna została ocalona dla przyszłych pokoleń. Sprzyjające warunki atmosferyczne oraz dobra współpraca z Wykonawcą inwestycji pozwoliły na szybką i sprawną realizację prac.
czytaj dalej

Szprotawski plan dla rozwoju komunikacji rowerowej

24 września br. w sali rycerskiej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone koncepcji rozplanowania sieci ścieżek i tras rowerowych na terenie Gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

Burmistrz Szprotawy informuje, że zgodnie z kalendarzowym planem działania w zakresie Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego na 2019 r., 26 września br., w godzinach od 12.00 do 12.30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych.
czytaj dalej

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik zaprasza na otwarte spotkanie z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami trzeciego sektora, które odbędzie się odbędzie się 02.10.2019 r., o godz. 14.00, w Sali Posiedzeń UM w Szprotawie (II piętro).
czytaj dalej

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa