Aktualności

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nam, naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty oraz zapalając  znicze. 
czytaj dalej

SPOTKANIE NETWORKINGOWE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

25 października br., w Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców związanych ze szprotawską strefą przemysłową. Forum, zorganizowanemu przez Burmistrza Szprotawy, przyświecała idea „W biznesie liczą się nie tylko cyfry, równie ważne są współpraca, przyjaźń i zaufanie”.
czytaj dalej

MAMY 18 MILIONÓW ZŁOTYCH NA ZIELONY TRANSPORT!

27 października br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę o dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach programu „Zielony Transport Publiczny” nasza gmina otrzymała 17.831.310 zł na zakup 8 zeroemisyjnych elektrycznych autobusów wraz z 4 ładowarkami dwustanowiskowymi oraz zadaszeniem parkingowym wyposażonym w instalację fotowoltaiczną.
czytaj dalej

KOMUNIKAT: CZYSTE POWIETRZE

W związku z dniem wolnym od pracy, przypadającym 02.11.2023 r., punkt konsultacyjno-informacyjny "Czyste Powietrze" będzie czynny we wtorek, 31.10.2023 r., od godz. 7.45 do 15.00.
czytaj dalej

JUBILEUSZ 75- LECIA OSP SIECIEBORZYCE

16 września br. Ochotnicza Straż Pożarna w Siecieborzyce obchodziła jubileusz 75 lat istnienia jednostki. Burmistrz Mirosław Gąsik wszystkim strażakom ochotnikom, obecnym i tym, którzy zakończyli swoją służbę złożył serdeczne życzenia oraz wyrazy szacunku i uznania za ofiarną pracę, trud i poświęcenie.
czytaj dalej

75-LECIE OSP W DZIKOWICACH

7 października br. Ochotnicza Straż Pożarna w Dzikowicach świętowała jubileusz 75-lecia istnienia jednostki. Burmistrz Mirosław Gąsik podziękował druhnom i druhom za zaangażowanie i trud włożony w działania na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego.
czytaj dalej

DINOZAURY I … MAMUTY

Kolejni mieszkańcy zasiedlają szprotawski Paleopark. Obok dinozaurów pojawiły się dwa mamuty, które przybyły prosto z epoki lodowcowej ;). Zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzenia Paleoparku w poniedziałek, 30 października br., o godz. 11.00, gdzie uroczyście powitamy mamę mamuta z synkiem. To dopiero będzie zabawa!
 
czytaj dalej

CORAZ BLIŻEJ URUCHOMIENIA LINII KOLEJOWEJ W SZPROTAWIE

Plany reaktywacji szprotawskiej kolei stają się coraz bardziej realne. 23 października br. wiceprezes Związku Powiatowo- Gminnego Powiatu Żagańskiego Bartosz Sokołowski, z ramienia Gminy Szprotawa, spotkał się z kierownictwem Wydziału Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego w sprawie rozwoju transportu publicznego.
czytaj dalej

2 LISTOPADA - URZĄD NIECZYNNY

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości przypadającym w sobotę, 11 listopada 2023 r., Burmistrz Szprotawy ustalił dzień 2 listopada 2023 r. (czwartek), dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
czytaj dalej

2 LISTOPADA RZECZNIK KONSUMENTÓW NIE BĘDZIE DYŻUROWAŁ W SZPROTAWIE!

Przypominamy o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który dyżuruje w Szprotawie w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Jednak, 2 listopada dyżur nie odbędzie się. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistej wizyty 9 listopada.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON