Aktualności

RUSZYŁA BUDOWA HALI SPORTOWEJ W LESZNIE GÓRNYM

Jeszcze parę lat temu nikt z mieszkańców nie wierzył, że w miejscowości powstanie tak pokaźny i nowoczesny obiekt sportowy, który wyposażony zostanie w boisko do gry w piłkę siatkową czy koszykową, trybuny oraz zaplecze socjalne z szatnią. Dziś, marzenia stają się faktem, o czym świadczy zamontowana już konstrukcja drewniana.   
czytaj dalej

SESJA RADY MIEJSKIEJ W SZPROTAWIE

Informujemy, że Postanowieniem Nr 203/2024 Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze II zwołał pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miejskiej w Szprotawie kadencji 2024-2029 w celu złożenia ślubowania przez radnych oraz burmistrza. Sesja odbędzie się w czwartek, 2 maja 2024 r., o godz. 12.00, w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza.
 
czytaj dalej

ZENONA PIWTORAK NA ZAWSZE POZOSTANIE W NASZYCH SERCACH

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Zenony Piwtorak. Wraz ze mną w żałobie pogrążyła się cała szprotawska społeczność.
czytaj dalej

UWAGA! Zmiany w Programie "Czyste Powietrze"

Obowiązkowa lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), jedna szansa na najwyższe dofinansowanie, doprecyzowanie prefinansowania i pełnomocnictwa oraz wzmocnienie budżetu środkami europejskimi – to nowości, które od 22.04.2024 r. czekają na osoby korzystające z programu „Czyste Powietrze”.
czytaj dalej

POWIATOWY LAUR KULTURY. Wyróżnienie I stopnia przyznane Małgorzacie Skawińskiej

Powiatowy Laur Kultury przyznawany jest za działalność w zakresie kultury. Nagradzane nim są osoby, które podejmują działania w zakresie promowania, udostępniania, upowszechniania i organizowania wszelkich przedsięwzięć w zakresie kultury na terenie powiatu żagańskiego. Członkowie Kapituły przyznają również Honorowe Wyróżnienia I i II stopnia.
czytaj dalej

UWAGA! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W SZPROTAWIE

Od wtorku, 23 kwietnia br., zostaje wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego na czas trwania robót związanych z rozbudową drogi powiatowej, tj. ulicy Młynarskiej i dróg gminnych, tj. Kochanowskiego, 1. Armii, Odrodzenia, Sienkiewicza, Targowej, Głogowskiej i Kościuszki.
czytaj dalej

ZMIANY W SĄSIEDNICH SAMORZĄDACH

Wybory samorządowe przyniosły w naszym regionie wiele zmian. W fotelach włodarzy miast czy gmin zasiądą nowe postacie. Pojawią się również nowe nazwiska w radach samorządowych.
czytaj dalej

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. NOWE POMNIKI PRZYRODY I LAS REFERENCYJNY KOŁO POTOKU SUCHA

22 kwietnia obchodzimy największe międzynarodowe święto ekologiczne – DZIEŃ ZIEMI. Ustanowione zostało ponad 50 lat temu, aby popularyzować wiedzę o zagrożeniach życia na Ziemi. Szprotawski ratusz aktywnie włącza się w działania na rzecz ochrony przyrody. 
 
czytaj dalej

DŁUGO WYCZEKIWANY REMONT SZDK STAJE SIĘ FAKTEM! Ponad 3,5 mln zł z KPO dla Szprotawy

Z radością informujemy, że nasza szprotawska przystań kulturalna już wkrótce zalśni nowym blaskiem. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu, budynek SzDK zyska w końcu nową elewację, nowy dach oraz stolarkę drzwiową i okienną. Wyremontowana zostanie również sala widowiskowa.
czytaj dalej

WSPÓLNIE UPIĘKSZAJMY SZPROTAWĘ!

Dobiega końca rewitalizacja podwórka przy ulicy Kopernika 8 w Szprotawie. Mieszkanka przyległego bloku Pani Elżbieta Danielkowska włączyła się do prac, dzięki którym już wkrótce dotychczas zaniedbane miejsce stanie się bezpieczną oazą spokoju i relaksu z placem zabaw oraz uporządkowaną infrastrukturą komunikacyjną.  
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON