Logo: Szprotawa

Aktualności

W hołdzie walczącym i poległym

8 maja 1945 r., bezwarunkową kapitulacją Niemiec, zakończyła się II wojna światowa w Europie.
czytaj dalej

Nabór wniosków na działania lokalne

Do 24 maja br. potrwa nabór w ramach konkursu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, ogłoszonego przez Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.
czytaj dalej

„WINDA” dba o dezynfekcję gminy

Pracownicy i uczestnicy Międzygminnego Centrum Integracji Społecznej WINDA przystąpili do prac porządkowych i dezynfekcyjnych w Szprotawie. Środki na ten cel pochodzą z projektu pn. „Aktywna integracja alternatywą na lepsze jutro” współfinansowanego przez EFS.
czytaj dalej

O krok od skażenia substancją ropopochodną

Do kolejnego wycieku substancji ropopochodnych doszło w ciągu ostatnich kilku dni na terenie Gminy Szprotawa. Tylko szybka i profesjonalnie przeprowadzona akcja ratownicza zapobiegła tragedii.
czytaj dalej

Komunikat

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje, że w związku z wykryciem pojedynczych bakterii z grupy coli na Stacji Uzdatniania Wody w Gościeszowicach, eksploatowanej przez Samorządowy Zakład Komunalny w Niegosławicach, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żaganiu, nakazał poinformować odbiorców wody w miejscowości Długie, o warunkowej przydatności wody do spożycia i używania jej do celów konsumpcyjnych wyłącznie po uprzednim przegotowaniu. Woda może być wykorzystywana do innych celów socjalno-bytowych, higienicznych i domowych, a także do urządzeń sanitarnych.   
czytaj dalej

Międzynarodowy Dziań Strażaka

Życzenia dla wszystkich Strażaków.
czytaj dalej

Majowe święta

Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz o tegorocznych obchodach świąt majowych.
czytaj dalej

2 maja - wywieś flagę

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz zachęca wszystkich mieszkańców do wywieszania flagi - symbolu wspólnoty i nadziei oraz państwa polskiego.
czytaj dalej

OSP Leszno Górne z nową łodzią strażacką

Łódź motorowa z silnikiem SUZUKI to nowy zakup, który wzmocni działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie Górnym.
czytaj dalej

Przywrócony ruch rowerowy na chodniku przy Niepodległości

Na chodniku wzdłuż ulicy Niepodległości i części ulicy Sobieskiego w Szprotawie przywrócony został ruch rowerowy. Jazda jednośladem możliwa jest przy zachowaniu zasady pierwszeństwa dla pieszych.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt