Kalendarium

24 września 1931: Urodził się Hieronim Szczegóła, polski historyk i nauczyciel akademicki związany ze Szprotawą

Aktualności

Kondolencje

W środę, 13 kwietnia br., o godz. 12.00, na Cmentarzu Komunalnym w Szprotawie odbędzie się pogrzeb Pana Zbigniewa Telera. Nabożeństwo żałobne w kościele w Dzikowicach, o godz. 10.00.
Burmistrz Mirosław Gąsik składa wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i najbliższym śp. zmarłego. - Wiadomość o śmierci Naszego Kolegi, tak niespodziewaną, przyjąłem z ogromnym smutkiem. Odszedł kolejny Szprotawianin, tak bardzo zaangażowany w sprawy gminy.
 
Pan Zbigniew Teler urodził się w 1948 roku. Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania społecznik. Przez wiele lat pracował na rzecz szprotawskiej społeczności, m.in. w Szprotawskim Domu Kultury.
 
Od zawsze, z ogromnym zaangażowaniem uczestniczył w pracy gminnego i powiatowego samorządu. W 1998 roku został wybrany radnym Rady Miejskiej w Szprotawie III kadencji. W 2002 roku znów wybrany na kolejną kadencję, piastował funkcję Przewodniczącego Komisji Gospodarki. Był również Radnym Powiatu Żagańskiego III, IV oraz V kadencji. 12 lipca 2008 roku został powołany na funkcję Wicestarosty Powiatu Żagańskiego. Od 30 stycznia 2013 r. pełnił funkcję Etatowego Członka Zarządu Powiatu Żagańskiego.
 
Za swoją działalność na rzecz Szprotawy 15 listopada 2002 roku został odznaczony Medalem za Zasługi dla Gminy Szprotawy.
 
Rodzinie oraz najbliższym Pana Zbigniewa Telera wyrazy głębokiego współczucia składa cały szprotawski samorząd.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON