Kalendarium

24 września 1931: Urodził się Hieronim Szczegóła, polski historyk i nauczyciel akademicki związany ze Szprotawą

Aktualności

22 kwietnia wyrusza następny szprotawski konwój do Ukrainy. Poszukujemy ochotników do udziału w akcji

Rozpoczynamy przygotowania do przekazania kolejnych darów, zebranych przez mieszkańców Szprotawy, Gevelsbergu i Gniezna, w ramach konwoju humanitarnego, który wyruszy do Ukrainy 22 kwietnia br. Burmistrz Mirosław Gąsik, który stanie na czele wyprawy, zaprasza do udziału w niej osoby posiadające ważny paszport oraz prawo jazdy kat. B.
- Niestety, wojna w Ukrainie nadal trwa, siejąc coraz większe spustoszenie. Wycieńczonym, nieustannymi od wielu tygodni działaniami zbrojnymi, żołnierzom i ludności cywilnej brakuje żywności, leków, środków czystości – wylicza burmistrz Mirosław Gąsik. – Dlatego rozpoczęliśmy przygotowania do przeprowadzenia kolejnego konwoju humanitarnego. Gotowe do przekazania są już dary zebrane przez mieszkańców Gevelsbergu. Zmagazynowanych mamy jednak zbyt mało żywności, której najbardziej potrzebują nasi ukraińscy sąsiedzi. Dlatego apeluję do Was drodzy Mieszkańcy o dzielenie się artykułami spożywczymi w postaci wody butelkowanej, makaronu, ryżu, kaszy i innych suchych produktów, żywności w puszkach, suszonych owoców, orzechów, batonów energetycznych. Potrzebne są również środki medyczne do udzielania pierwszej pomocy, leki i środki higieny osobistej. Serdecznie dziękuję za każde wsparcie rzeczowe i finansowe. Nasza pomoc, choćby najmniejsza, ma olbrzymie znaczenie dla Ukraińców.
 
Do udziału w misji dostarczenia pomocy humanitarnej walczącej Ukrainie zapraszam ochotników posiadających ważny paszport oraz prawo jazdy kat. B. Konwój wyrusza 22 kwietnia br. Zainteresowane osoby proszę o kontakt na adres: e-mail
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON