Aktualności

Nowy quad dla strażaków z OSP

Park maszynowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszna Górnego wzbogacił się o quada Moto 52001, który ma służyć głównie do działań ratowniczo-poszukiwawczych. Maszyny tego typu są szybkie i zwrotne, więc bez problemu dotrą w miejsca, którym potężne wozy strażackie nie dają rady.
- Decyzję o dofinansowaniu zakupu quada wraz z pługiem dla OSP w Lesznie Górnym podjęliśmy w celu rozwoju gminnej floty strażackiej – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Dzięki nowoczesnym maszynom zwiększamy gotowość bojową jednostek OSP, tym samym podnosimy poziom bezpieczeństwa mieszkańców.
 
Nowy pojazd służyć będzie przede wszystkim działaniom ratowniczo-poszukiwawczym. Znakomicie sprawdzi się w sytuacjach zagrożenia życia w trudnym terenie, gdzie inne pojazdy nie dają rady dotrzeć. Latem pomoże również w patrolowaniu obszarów o dużym zagrożeniu pożarami, natomiast zimową porą wesprze akcje odśnieżania ulic.
 
Cieszę się, że systematycznie podnosimy poziom naszego lokalnego bezpieczeństwa, a gminne jednostki OSP dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem. Już wkrótce będziemy mogli pochwalić się naprawdę imponującą flotą strażacką, po zrealizowaniu unijnego projektu doposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych m.in. w wozy ratowniczo- gaśnicze, sprzęt i wyposażenie przeciwpowodziowe, czy drony z kamerami termowizyjnymi.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON