Aktualności

Przedszkolaki dla naszej Matki Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który na całym globie przypada 22 kwietnia, dzieci ze szprotawskich przedszkoli przygotowały happening mający na celu promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą zieloną planetę.
W tym ważnym dniu przedszkolaki przybyły do burmistrza Mirosława Gąsika z petycją i obietnicą nieustannej troski o naszą Matkę Ziemię poprzez ochronę otaczającej nas przyrody, segregację śmieci, oszczędzanie wody i prądu, sadzenie roślin.  
 
W czasie happeningu dzieci rozdawały mieszkańcom własnoręcznie wykonane kwiatki i uświadamiały, dlaczego warto dbać o środowisko. Razem z burmistrzem uczciły ten dzień również tańcem i piosenką.
 
- Dumny jestem, że już nasi najmłodsi Szprotawianie wykazują zainteresowanie i troskę o ochronę środowiska – podsumowuje spotkanie burmistrz. – Mądre przysłowie mówi: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, dlatego dziękuję rodzicom, opiekunom, nauczycielom za kształtowanie proekologicznych postaw u dzieci. Niezmiernie ważne jest, abyśmy my dorośli swoim codziennym zachowaniem dawali im przykład, w jaki sposób dbać o środowisko na przykład prawidłowo segregując śmieci, gasząc światło przy wychodzeniu z pomieszczeń czy zakręcając wodę przy myciu zębów. Ekologiczny styl życia nabiera coraz większego znaczenia i jest jedynym sposobem, aby nasza planeta jak najdłużej nam służyła, a my jej.
 
Dziękuję Wam Drogie Dzieci za przemile spędzony czas i trzymam kciuki, abyście zawsze dbały o dobro naszej Ziemi. 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON