Kalendarium

5 grudnia 1643: W grzęzawisku pod Szprotawą pobito oddział Chorwatów

Aktualności

Remont świetlicy w Nowej Koperni

Rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja sali wiejskiej w Nowej Koperni. Po zrealizowaniu inwestycji do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie komfortowy i funkcjonalny obiekt, który wraz z niedawno wybudowanym parkingiem, służyć będzie integracji lokalnej społeczności.
- Pod koniec ubiegłego roku do użytku oddany został parking przy świetlicy z 8 nowymi miejscami postojowymi wykonanymi z kostki brukowej – przypomina burmistrz Mirosław Gąsik. – Teraz przystąpiliśmy do remontu zniszczonej już wieloletnim użytkowaniem sali wiejskiej. W ramach zaplanowanych prac zamontowany zostanie podwieszany sufit z płyt gipsowo- kartonowych. Pomalowane zostaną ściany w sali głównej, kuchni, przedsionku oraz toaletach. Istniejący dębowy parkiet o powierzchni 250 m2 zostanie wycyklinowany i polakierowany. Pojawi się również nowe oświetlenie. Schody wejściowe zostaną wyremontowane i zamontowane zostaną przy nich balustrady. Powstanie również podjazd dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
 
Tak odnowiona świetlica z nową infrastrukturą drogową będzie doskonałą okazją do podejmowania aktywności i inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.
 
Inwestycja w części sfinansowana zostanie z funduszu sołeckiego, za co serdecznie dziękuję sołtysowi Janowi Ryszawemu, Radzie Sołeckiej oraz wszystkim mieszkańcom sołectwa. Dziękuję również osobom zaangażowanym w działania wpływające na rozwój terenów wiejskich.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON