Aktualności

NOC MUZEÓW W SZPROTAWIE!

Szprotawa dołącza do miast, które biorą udział w jednej z najpopularniejszych w ostatnim czasie kulturalnych imprez – NOC MUZEÓW. Szprotawski debiut odbędzie się w piątek, 27 maja br., w godz. 18.00 - 21.00. Serdecznie zapraszamy!
Do skorzystania z oferty przygotowanej przez Biuro Turystyki i Edukacji Regionalnej szprotawskiego ratusza zachęca burmistrz Mirosław Gąsik: -  Organizowane od kilku już lat w największych miastach Polski wydarzenie to nie lada gratka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dlatego też, w tym roku również w naszym mieście będzie miała miejsce Noc Muzeów. To niepowtarzalna okazja, aby w dogodnym czasie, bezpłatnie i w asyście przewodników zapoznać się z tajemniczymi miejscami i ciekawymi eksponatami zgromadzonymi w szprotawskich instytucjach muzealnych.
 
Obejrzeć będzie można Salę Renesansową oraz zbiory Muzeum Ziemi Szprotawskiej i Izby Historii zgromadzone w Centrum Aktywności Społecznej - dawnym klasztorze magdalenek przy Placu Kościelnym 2.
 
Nowością będzie otwarcie piwnic ratusza, które podczas II wojny światowej służyły jako schrony przeciwlotnicze. Tu wchodzimy głównym (środkowym) wejściem do ratusza i kierujemy się drogowskazami. Dzieci zwiedzają piwnice pod opieką dorosłych.
 
Za organizację tego niezwykłego wydarzenia dziękuję Kierownikowi Wydziału Przedsiębiorczości, Promocji i Turystyki Maciejowi Borynie, wraz z którym serdecznie zapraszam na Szprotawską Noc Muzeów! Poznajmy bliżej nasze miasto i jego historię.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON