Aktualności

JEST DOFINANSOWANIE NA PROJEKT ŚCIEŻKI ROWEROWEJ, KTÓRA POŁĄCZY SZPROTAWĘ Z DOLNYM ŚLĄSKIEM

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla miłośników dwóch kółek. Szprotawa otrzymała blisko 250 tys. zł dofinansowania na opracowanie dokumentacji technicznej, na podstawie której wybudowana zostanie ścieżka rowerowa relacji Wiechlice – Szprotawka – Leszno Dolne – Leszno Górne – granica z Dolnym Śląskiem.
- Kolejne dobre informacje płyną z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Szprotawa otrzymała 249.075 zł dofinansowania z budżetu Województwa Lubuskiego na opracowanie programu funkcjonalno- użytkowego w zakresie budowy ścieżki rowerowej łączącej Szprotawę z Dolnym Śląskiem. Gotowa dokumentacja posłuży do ubiegania się o zewnętrzne  wsparcie finansowe na wybudowanie tej trasy. Będzie to już kolejny odcinek sieci dróg rowerowych, które sukcesywnie powstają w naszej gminie.
 
Przypomnę, że realizowany olbrzymi projekt przebudowy głównych arterii komunikacyjnych Szprotawy i Wiechlic obejmuje również budowę tras rowerowych.
Wspomnieć należy również o VELO SPROTAVIA - ambitnym przedsięwzięciu budowy 16 kilometrowej drogi rowerowej, na które otrzymaliśmy aż 7 milionów zł dofinansowania. Trasa ta połączy systemy tras lubuskich z dolnośląskimi i będzie biegła w większości śladem dawnej kolejki szprotawskiej, przez miejscowości Szprotawa, Kartowice, Witków, Siecieborzyce, Stypułów.  
 
Mamy zatem naprawdę dobry klimat, sprzyjający rozwojowi infrastruktury i mobilności rowerowej w naszym regionie. Zachęcam, więc do korzystania z tych popularnych jednośladów, oczywiście dla naszego zdrowia!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON