Aktualności

TERENY WIEJSKIE Z NOWYMI ASFALTOWYMI DROGAMI

Zakończyły się prace przy budowie nowych dróg asfaltowych w Borowinie, Siecieborzycach i Lesznie Dolnym. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Lubuskiego mieszkańcy mogą już korzystać z  komfortowych i bezpiecznych ciągów komunikacyjnych, o które zabiegali od wielu lat.
 
 
- Do użytku na terenach wiejskich oddajemy kolejne kilometry dróg asfaltowych wybudowanych od podstaw – informuje o szczegółach przedsięwzięcia burmistrz Mirosław Gąsik. – Zadanie w trzech miejscowościach polegało na wykorytowaniu i wykonaniu podbudowy z kruszywa kamiennego łamanego, utwardzeniu poboczy, a następnie pokryciu nawierzchni dróg betonem asfaltowym. Przedsięwzięcie, w wyniku którego powstało 1,3 km nowych dróg za kwotę 1.206.725,63 zł, realizowane było przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. w Głogowie. Uzyskana dotacja ze środków budżetu Województwa Lubuskiego to 195.000 zł.
 
Oddanymi do użytku drogami można już komfortowo i bez ryzyka dojechać do gospodarstw rolnych oraz posesji zabudowanych jednorodzinnymi budynkami mieszkalnymi, pól uprawnych, łąk i pastwisk. Drogi te to również bezpośredni dostęp do dróg wojewódzkich oraz obiektów użyteczności publicznej położonych w Szprotawie.
 
Ogromne podziękowania składam wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie, a w szczególności Wicemarszałkowi Stanisławowi Tomczyszynowi oraz całemu kierownictwu Urzędu Marszałkowskiego za wspieranie Szprotawy i naszych terenów wiejskich.
 
Szczególne podziękowania kieruję również do naszych aktywnych radnych: Pań Beaty Jakowickiej i Haliny Sawa oraz Pana Janusza Bilińskiego. 
 
Dziękując także mieszkańcom za cierpliwość deklaruję, że dokładamy wszelkich starań, aby już wkrótce ruszyć z kolejnymi inwestycjami, które zmodernizują i unowocześnią szprotawską wieś!
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON