Aktualności

PAN LUDWIK SURZYKIEWICZ ZASŁUŻONY DLA SZPROTAWY

5 sierpnia br., podczas sesji Rady Miejskiej przedstawiciele władz samorządowych wręczyli Akt Nadania i Medal za Zasługi dla Gminy Szprotawa Panu Ludwikowi Surzykiewiczowi. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania i podziękowaniem dla osób, które swoim zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju naszej gminy.
Pan Ludwik pochodzi z Michalewic koło Lwowa. Do Szprotawy przybył wraz z rodzicami i rodzeństwem w 1946 r., jako 15-letni chłopiec. Do dziś bardzo emocjonalnie wspomina tamte czasy i podróż na ziemie odzyskane. Jest pasjonatem motoryzacji. Od wielu lat aktywnie działa w PZM w Zielonej Górze. Był inicjatorem i organizatorem pierwszych zlotów motocyklowych i samochodowych w naszym regionie. Był również prekursorem i aktywnie włączył się w powstanie Moto Klubu Szprotawa, gdzie w  2008 r. został członkiem zarządu z uprawnieniami i licencją sędziego ogólnosportowego. W środowisku szprotawskich pasjonatów motoryzacji jest ceniony za wyjątkową sumienność i rzetelność. Mając 90 lat został honorowym wiceprezesem tego Moto Klubu.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik oraz Rada Miejska z Przewodniczącym Andrzejem Stambulskim na czele, w imieniu mieszkańców gminy i własnym, serdecznie gratuluje i dziękuje Panu Ludwikowi za wszelką aktywność na rzecz naszej gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON