Kalendarium

5 grudnia 1643: W grzęzawisku pod Szprotawą pobito oddział Chorwatów

Aktualności

OTWARTY TRENING KS VELO SPROTAVIA

25 sierpnia br., odbył się drugi otwarty trening ekstremalnej jazdy na rowerach w ramach działalności nowo powstałego klubu kolarskiego UKS Velo Sprotavia Pumptruck. Nowa dyscyplina sportowa rośnie w siłę także w Szprotawie.
 
Uczestnikom treningu, który poprowadził Mistrz Polski BMX Racing Adam Komisaruk, jeszcze raz wyjaśniono czym jest pumptrack, na jakich rowerach można uprawiać tę dyscyplinę oraz przedstawiono podstawowe techniki jazdy wykorzystywane w tym sporcie.
 
Przypomnijmy, że w zeszłym roku na Stadionie Miejskim w Szprotawie powstał pumptrack, czyli specjalnie przygotowany tor, w kształcie zamkniętej pętli z muldami, górkami i zakrętami, które powodują, że jazda na rowerze staje się niesamowitą przygodą, ale i niemałym wyzwaniem.
 
Na budowę szprotawskiego toru pumptrack nasza gmina otrzymała 100.000 zł dofinansowania ze środków budżetu Województwa Lubuskiego w ramach Programu inwestycyjnego pn. „Lubuska Baza Sportowa”.
 
Zapisz się do klubu!
Już we wrześniu trener Adam rozpocznie w Szprotawie profesjonalne treningi i szkolenia dla chętnych. Dlatego, jeżeli jesteś fanem jazdy na rowerze, chcesz rozwijać swoje umiejętności, chcesz startować w profesjonalnych zawodach, zgłoś się do nowo powstałego klubu kolarskiego UKS Velo Sprotavia Pumptruck. Zgłoszenia przyjmowane są przez fanpage: https://www.facebook.com/VeloSprotaviaPumptruck/
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25Galeria zdjęć: OTWARTY TRENING KS VELO SPROTAVIA

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON