Kalendarium

19 czerwca 1672: Wielki pożar Szprotawy

Aktualności

NIE MA ŁADOWANIA BEZ PEDAŁOWANIA czyli ROWERY I ORBITREKI Z POMYSŁEM

O tym, że warto jeździć na rowerze nie trzeba już nikogo przekonywać. A do niewątpliwych zalet pedałowania na świeżym powietrzu dokładamy jeszcze jedną – pedałując równocześnie ładujemy elektroniczne gadżety. Rowery i orbitreki z tego typu funkcją pojawiły się już w szprotawskich szkołach.
- Od paru już lat nieustannie zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego trybu życia poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportu – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – W ostatnim czasie mocno stawiamy na rozwój turystyki rowerowej.  Powstają kolejne ścieżki rowerowe, czy pierwsze MORy, tj. miejsca odpoczynku rowerzystów.
 
Pochwalić możemy się również sztandarowym programem oświatowym „ROWER DLA PIERWSZAKA”, w ramach którego uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych oraz liceum otrzymują rowery. Odmieniamy tym samym oblicze szprotawskiej oświaty, jako miejsca naprawdę przyjaznego dzieciom i młodzieży.
 
Idąc za ciosem, w ostatnim czasie w szprotawskich szkołach pojawiły się rowery i orbitreki do ćwiczeń na świeżym powietrzu, których niewątpliwą zaletą jest funkcja samoczynnego wytwarzania energii elektrycznej podczas pedałowania. Uczniowie mogą, więc połączyć przyjemne z pożytecznym. Pedałując ich telefony będą ładowały się, a oni sami będą wzmacniać mięśnie i modelować sylwetkę!  Gorąco zachęcam do korzystania z tej prozdrowotnej i proekologicznej opcji.
 
A o tym, że otoczenie szprotawskich szkół staje się przyjazne i po prostu miłe dla oka można przekonać się chociażby na załączonych zdjęciach z Leszna Górnego. Gratuluję pomysłu ozdobienia szkolnego ogrodzenia w tak ciekawy sposób. Kolorowe kredki ubarwiają przestrzeń i tworzą atmosferę nie tylko do nauki, ale również do zabawy i odpoczynku.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON