Aktualności

SYSTEM NAWADNIANIA BOISKA W DZIKOWICACH GOTOWY!

Gminną listę już unowocześnionych obiektów sportowych poszerzamy o boisko w Dzikowicach, gdzie wybudowany i oddany do użytku został system nawadniania. Projekt zrealizowano dzięki otrzymanej dotacji celowej w wysokości 30 tysięcy złotych ze środków Urzędu Marszałkowskiego.
 
Zadanie wykonane zostało z wykorzystaniem technologii opartej na montażu podziemnych zraszaczy z użyciem istniejącej studni głębinowej, jako źródła zaopatrzenia w wodę. Rozwiązanie tego typu, które z powodzeniem funkcjonuje już na boisku piłkarskim w Szprotawie, jest energooszczędne i zautomatyzowane, co zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności i jakości murawy w okresach bezdeszczowych, głównie w porze letniej.
 
Dzięki nowej technologii skrócony zostaje czas pracy zraszaczy, co pozwala na mniejsze zużycie prądu oraz zmniejszenie zużycia wody. To nasz „mały wielki” wkład w ochronę środowiska poprzez racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi i energetycznymi.
 
Całość inwestycji wyniosła 72.570 zł. Udzielona dotacja z programu „Nawadnianie boisk piłkarskich” w 2022 r. ze środków Województwa Lubuskiego to kwota 30.000 zł.
 
Za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz rozwoju szprotawskiej infrastruktury sportowej oraz szprotawskich terenów wiejskich burmistrz Mirosław Gąsik dziękuje Wicemarszałkowi Zarządu Województwa Lubuskiego Stanisławowi Tomczyszynowi, Dyrektorowi Departamentu PROW Arkadiuszowi Dąbrowskiemu oraz Prezesowi Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robertowi Skowronowi.
 
Ogromne podziękowania kieruje również do radnego Powiatu Żagańskiego Pana Romana Śliwińskiego, sołtysa Dzikowic Pana Macieja Pachurki oraz całego Klubu Sportowego Raptus Dzikowice.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: SYSTEM NAWADNIANIA BOISKA W DZIKOWICACH GOTOWY!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON