Kalendarium

27 stycznia 1400

Aktualności

POTĘŻNE DOFINANSOWANIE NA KOMUNIKACJĘ AUTOBUSOWĄ!

Związek Powiatowo- Gminny odpowiedzialny za organizację połączeń komunikacyjnych w powiecie żagańskim otrzymał 3 miliony złotych dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, które pozwolą na kontynuowanie w 2023 roku programu obsługi linii autobusowych. Pieniądze te w znacznej części wesprą Szprotawę.
Bartosz Sokołowski, Wiceprezes Związku Powiatowo- Gminnego podkreśla, że otrzymane 3 miliony złotych to druga najwyższa kwota przyznana w województwie lubuskim. Dla Szprotawy radość jest tym większa, że znaczna część tej sumy przypadnie właśnie naszej gminie i zagwarantuje funkcjonowanie newralgicznych połączeń autobusowych.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik dziękuję Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi oraz Bartoszowi Sokołowskiemu, który aktywnie wspiera realizowaną w obecnej kadencji gminną politykę rozwoju transportu publicznego: - Podkreślę raz jeszcze, że dokładamy starań, aby stale zwiększać ilość połączeń, jak również podnosić ich atrakcyjność. Ze Szprotawą skomunikowane jest już każde nasze sołectwo. A bilet na terenie miasta i osiedla Wiechlice kosztuje tylko 2 zł. To jednak nie koniec udogodnień komunikacyjnych dla naszych mieszkańców. Mając świadomość, jak kosztowny jest teraz indywidualny transport samochodowy, pracujemy nad kolejnymi projektami, dzięki którym komunikacja zbiorowa będzie łatwa i opłacalna.  
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

UWAGA! Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza - Urząd czynny od 12.12.2022 do odwołania w godzinach:
poniedziałek-piątek:    07:45 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON