Aktualności

Ruszyła misja gospodarcza na Białorusi

20 października br. rozpoczęła się misja gospodarcza przedsiębiorców z naszego województwa, którzy o kontakty handlowe powalczą na Białorusi. Za wschodnią granicą lubuscy przedsiębiorcy spędzą 5 dni, w czasie których m.in. spotkają się z przedstawicielami lokalnego biznesu. Jednym z uczestników wyjazdu jest p. Stanisław Teśluk – współwłaściciel firmy Sima s.c. ze Szprotawy.
Celem misji jest odwiedzenie Mińska i Homla. Przedsiębiorcy wezmą udział w jubileuszowym Polsko - Białoruskim Forum Gospodarczym "Dobrosąsiedztwo 2016" w Mińsku oraz odwiedzą Obwód Homelski (regionu partnerski województwa lubuskiego).
Program wizyty obejmuje także spotkania kooperacyjne z: firmami białoruskimi, Izbą Przemysłowo-Handlową w Homlu oraz wizyty w białoruskich przedsiębiorstwach. Dodatkowo, uczestnicy wyjazdu zapoznają się z możliwościami oferowanymi przez Homelski Park Naukowo-Technologiczny oraz Homelską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Homel-Raton”.
Misja organizowana jest w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”.
 
Informacja pochodzi ze strony lubuskie.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

UWAGA! Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza - Urząd czynny od 12.12.2022 do odwołania w godzinach:
poniedziałek-piątek:    07:45 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON