Kalendarium

27 stycznia 1400

Aktualności

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W WIECHLICACH

Kolejna szprotawska szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt, dzięki dofinansowaniu z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Szkoła w Wiechlicach w ramach otrzymanego dofinansowania w wysokości 84 tys. zł zakupiła wyposażenie pozwalające prowadzić zajęcia w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Na zajęciach dzieci robią zdjęcia, coraz sprawniej poruszają się w świecie 3D, a także pieką ciasteczka, robią kanapki, czy szyją na maszynie.
 
Dzięki temu nabywają umiejętności manualne, techniczne, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy, a przede wszystkim radzenia sobie w życiu codziennym.
 
Zakupiony sprzęt obejmuje: drukarki 3D z filamentem, gimbali, zestaw mikrofonów, aparat cyfrowy, zestaw początkującego filmowca, konsolę mikser dźwięku, oprogramowanie Adobe Premiere Elements 2021, słuchawki z mikrofonem, stację lutowniczą, hafciarkę, maszynę do szycia, sprzęt AGD (garnki, blender, lodówkę, opiekacz, robot kuchenny), a także szafki, stoły, taborety obrotowe, gabloty i stojaki.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

UWAGA! Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza - Urząd czynny od 12.12.2022 do odwołania w godzinach:
poniedziałek-piątek:    07:45 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON