Aktualności

KOCIARNIA SZPROTAWSKA PRAWIE GOTOWA

Trwa kapitalny remont pomieszczeń przy ulicy Rolnej w Szprotawie, które od lat pełnią funkcję domu dla bezdomnych, chorych kotów. O poprawę ich losu nieustannie i z ogromnym zaangażowaniem dba Fundacja Oczami Kota, którą możemy wesprzeć przekazując na jej konto 1,5% naszego podatku.
Obiekt szprotawskiej kociarni składa się z trzech pomieszczeń. W dwóch z nich ekipa spółki  Szprotawski Zarząd Nieruchomościami „Chrobry” przeprowadziła już prace murarskie, tynkarskie i malarskie. Roboty na mocno zniszczonych ścianach obejmowały skucie starego tynku i położenie nowego, wyrównanie ich powierzchni i szpachlowanie. Na koniec ściany pomalowano. Podłogi wyłożone zostały nowymi płytkami.
W celu zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych budynku zamontowane zostało nowe, energooszczędne ogrzewanie, a dotychczasowe źródła światła zastąpione zostały oświetleniem LED.
 
Do remontu pozostało jeszcze trzecie pomieszczenie, w którym urządzona zostanie łaźnia dla kotów. Jednym z elementów jej wyposażenia ma być zlew przemysłowy, który będzie służył do mycia kuwet, transporterów czy misek. Urządzenie to jest jednak bardzo drogie, dlatego fundacja zorganizowała zbiórkę pieniędzy na jego zakup: https://zrzutka.pl/yhg4b6?fbclid=IwAR1C-xH2Z9I7a0W_Mrg0-RAj3DucTVMwJWyH0TlMMRQ4fyYx2zOyKyLJmho
 
Nr konta fundacji: 50 1090 2545 0000 0001 3544 9874
IBan PL 50 1090 2545 0000 0001 3544 9874
 
Burmistrz Mirosław Gąsik dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w projekt - Jestem pełen podziwu dla całej ekipy pracującej na rzecz Fundacji Oczami Kota. Wyrazy wielkiego szacunku składam Pani Annie Nowik, która bezgranicznie oddała się walce o lepszy los bezdomnych, opuszczonych i chorych kotów. Dziękuję również Paniom Karolinie Dębowskiej, Lenie Falęckiej, Annie Markowskiej,  Annie Lekowskiej, Dagmarze Dagos, Tatianie Gembara, Jolancie Sztejner, Renacie Poprawskiej i Annie Ciołka. Za sprawne przeprowadzenie remontu dziękuję ekipie budowlanej „Chrobrego” z Prezesem Piotrem Ciołką na czele oraz Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie Bartoszowi Klimkowskiemu za wygospodarowanie i użyczenie tymczasowego schronienia dla kotów.
 
Z tego miejsca apeluję do mieszkańców naszej gminy i okolic o pomoc i wsparcie finansowe dla fundacji, która już od przeszło 5 lat opiekuje się czworonogami ze Szprotawy i gmin ościennych. Rozliczając się teraz z fiskusem, mamy okazję przekazać 1,5% naszego podatku na ten szlachetny cel. Gorąco Państwa zachęcam!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON