Aktualności

NOWE MIEJSCA PRACY I KOLEJNY INWESTOR W SZPROTAWIE!

Dzielimy się kolejnymi bardzo dobrymi wiadomościami. W szprotawskiej strefie gospodarczej już wkrótce działalność rozpocznie nowy inwestor – globalny koncern SANHUA Holding Group Co., Ltd. Firma jest światowym liderem w produkcji komponentów do systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych.   
Burmistrz Mirosław Gąsik podkreśla znaczenie nowego inwestora dla rozwoju Szprotawy: - Miło mi poinformować o wynikach wielomiesięcznych rozmów i negocjacji ze światowym producentem  komponentów HVAC&R, który od przeszło 30 lat współpracuje z największymi producentami w branży klimatyzacyjnej, chłodniczej i samochodowej. W Polsce swój zakład ma już w Tychach, a szprotawski oddział produkować będzie systemy chłodzące do samochodowych baterii elektrycznych, montowanych na płytach podłogowych wytwarzanych przez grupę Minth w Szprotawie. Koncern SANHUA planuje zaangażować 94 mln zł w rozwój firmy w naszej gminie. Pracę znajdzie tam co najmniej 100 osób.
 
Gdy, w zeszłym roku informowałem o wyborze Szprotawy, jako lokalizacji pod budowę nowego zakładu firmy Minth, miałem ogromną nadzieję, że firma ta pociągnie za sobą kolejnych inwestorów, którzy będą głównymi dostawcami podzespołów w łańcuchu dostaw. I stało się! Mamy już pierwszego producenta i kooperanta grupy Minth.
 
Witamy serdecznie koncern SANHUA w Szprotawie i zapraszamy kolejnych inwestorów do inwestowania w przyjaznej i otwartej szprotawskiej strefie gospodarczej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON