Kalendarium

5 grudnia 1643: W grzęzawisku pod Szprotawą pobito oddział Chorwatów

Aktualności

DĄBROWSKIEGO W BUDOWIE

Ruszyły roboty drogowe związane z modernizacją ulicy gen. Dąbrowskiego na Osiedlu Piastowskim w Szprotawie. Droga bez dziur i nierówności usprawni komunikację, poprawi bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się pieszych i zmotoryzowanych.
- Ulica gen. Dąbrowskiego to już kolejna droga na „Zabobrzu”, która zostanie wyremontowana bądź wybudowana od podstaw – podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. - W grudniu ubiegłego roku otrzymaliśmy promesę inwestycyjną w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych o wartości 7,6 mln zł, dzięki której już wkrótce gruntownie zmodernizowane zostaną ciągi komunikacyjne przy Robotniczej, Witosa, Porzeczkowej i Jasnej. Nie zapominamy jednak o innych ulicach i sukcesywnie poprawiamy jakość kolejnych odcinków gminnej infrastruktury drogowej.
 
Prace na ulicy gen. Dąbrowskiego obejmują jej odwodnienie, utwardzenie oraz ułożenie krawężników. Nawierzchnia drogi na całej długości wyłożona zostanie betonową kostką brukową.
 
Serdecznie dziękuję radnemu Rady Miejskiej w Szprotawie Jerzemu Chmarze za nieustanną troskę i wsparcie inwestycji na terenach „Zabobrze”. 
 
Niezmiennie wszystkim mieszkańcom dziękuję za cierpliwość i zaufanie. Jednocześnie zapewniam, że czynimy starania, głównie w zakresie pozyskania źródeł finansowania, aby wszystkie drogi w mieście i na wsiach posiadały nawierzchnie asfaltowe bądź z kostki betonowej, po których będzie można bezpiecznie i komfortowo poruszać się – przekonuje burmistrz.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON