Aktualności

PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH NA DALSZY ROZWÓJ NASZEJ GMINY

Dzięki hojnemu wsparciu z budżetu Województwa Lubuskiego już wkrótce ruszamy z kolejnymi projektami ubogacającymi i rozwijającymi szeroko pojętą infrastrukturę naszej gminy. Dotacje przeznaczone zostaną na budowę Parku Narodów w Wiechlicach, bazy sportowej w LO, rewitalizację elewacji ratusza oraz budowę dróg na wsiach.
 
16 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem umowy o dofinansowanie na łączną kwotę 540,8 tys. zł. Dzięki tym środkom zrealizowane zostaną kolejne ważne i ciekawe inwestycje.
 
Pierwszą z nich będzie budowa Parku Narodów upamiętniającego dawny, zapomniany już cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej oraz Powstania Wielkopolskiego. Kolejny projekt to modernizacja bazy sportowej w naszym liceum, w tym budowa boiska do koszykówki oraz remont bieżni lekkoatletycznej z trybunami. 60 tys. zł wesprze I etap remontu elewacji ratusza. Natomiast 280,8 tys. zł przeznaczonych zostanie na budowę dróg w Witkowie i Lesznie Dolnym. Szczegóły wszystkich inwestycji już wkrótce.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik składa ogromne podziękowania Wicemarszałkowi Stanisławowi Tomczyszynowi za wyjątkową troskę i zaangażowanie w rozwój naszej gminy. Bez tej pomocy nie bylibyśmy w stanie zrealizować tak wielu inwestycji, dzięki którym nasze miasto i tereny wiejskie liderują w rankingach energicznych i aktywnych samorządów.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON