Aktualności

SZPROTAWKA MA ŚWIETLICĘ !

W sobotę 16 marca br. w obecności mieszkańców i zaproszonych gości uroczyście poświęcono i otwarto świetlicę wiejską w Szprotawce, najmłodszym sołectwie w gminie Szprotawa.
czytaj dalej

PRZEGLĄD GMINNYCH INWESTYCJI 2019-2024

Zapraszamy w niezwykłą podróż po gminie Szprotawa. Zobaczcie, jak zmieniło się jej oblicze !
czytaj dalej

POŻEGNANIE I AWANS KOMENDANTA

Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik wraz ze swoją Zastępczynią Dorotą Grzeszczak wzięli udział w uroczystym pożegnaniu komendanta Komendy Powiatowej Policji inspektora Marcina Sapuna, który w poniedziałek (11 marca 2024 roku) objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
czytaj dalej

KONIECZNA ROZBUDOWA OCZYSZCZALNI

 
Na lutowej sesji szprotawscy radni podjęli oświadczenie w sprawie poparcia działań burmistrza, mających na celu przystąpienie do zmiany obszaru i granic aglomeracji Szprotawa, z oczyszczalnią ścieków w miejscowości Wiechlice.
czytaj dalej

TAKA BIBLIOTEKA JUŻ W 2025 ROKU

2,25 mln zł to pierwsze tak duże wsparcie finansowe w historii szprotawskiej biblioteki. Całkowita wartość zadania została oszacowana na 3 mln zł. Reprezentacyjny obiekt przy ul. Niepodległości, dawniej willa właściciela miejscowej fabryki świec, od dawna prosił się o remont
czytaj dalej

MŁODZI PRZEDSTAWILI BURMISTRZOWI POSTULATY

Radni Powiatu Żagańskiego (młodzieżowi) w ramach projektu "Młodzi dla Gminy" złożyli burmistrzowi Szprotawy wizytę, w celu przedstawienia swoich propozycji i oczekiwań względem poprawy warunków życia w naszym mieście. Dotyczyły one: zdrowia i ochrony środowiska, infrastruktury i komunikacji, walorów turystycznych i podniesienia atrakcyjności regionu oraz bezpieczeństwa i rozwoju osobistego.
czytaj dalej

MIESZKAŃCY SPOŁECZNIE DLA PARKU SŁOWIAŃSKIEGO

W sobotni poranek, 9 marca br., grupa mieszkańców Szprotawy postanowiła posprzątać wejście do Parku Słowiańskiego. Podobne akcje miały miejsce w poprzednich latach. Co pozytywne, biorą w niej udział zarówno dorośli jak też dzieci.
czytaj dalej

Dzień Sołtysa

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa.
czytaj dalej

Dzień Mężczyzn

Życzenia z okazji Dnia Mężczyzn.
czytaj dalej

DZIEŃ KOBIET

„Mimo tak wielkie płci naszej zalety, my rządzim światem, a nami KOBIETY”  – Ignacy Krasicki 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON