Logo: Szprotawa

Aktualności

Podziel się kroplą na mikołajki

W sobotę, 14 grudnia br., od godz. 9.00 rusza mikołajkowa akcja krwiodawstwa. Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz zachęca Szprotawian do udziału w przedsięwzięciu i przekazania najcenniejszego daru jakim jest nasza krew!
czytaj dalej

Promocja publikacji „Magdalenki od pokuty w Szprotawie. Historia zakonu i klasztoru”

3 grudnia br., w Centrum Aktywności Społecznej odbyła się promocja publikacji pt. „Magdalenki od pokuty w Szprotawie. Historia zakonu i klasztoru” autorstwa Pani Wandy Wilanowskiej. Wśród licznie przybyłych gości Szprotawę odwiedziły Siostry Magdalenki od Pokuty z Lubania.
czytaj dalej

Przedszkolaki znają przepisy ruchu drogowego

Pełniąca Funkcję Burmistrza Szprotawy Ewa Gancarz, 3 grudnia br., gościła w Zespole Przedszkolnym przy ul. Waszyngtona, aby wręczyć nagrody dzieciom, które uczestniczyły w konkursach plastycznych pn. „Czerwone światło – stój” i „Znaki drogowe – gra planszowa”.
czytaj dalej

Pożar domu wielorodzinnego w Szprotawie

Kilka minut po północy wybuchł pożar na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ulicy Krasińskiego w Szprotawie. Na miejsce przybyło dwanaście zastępów straży pożarnej. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Uratowane zostały także wszystkie przebywające w budynku zwierzęta domowe. Trwa akcja pomocy ofiarom.
czytaj dalej

Znamy laureatów konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

26 listopada 2019 r. odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym „Bezpieczna droga do szkoły”, skierowany do uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ul. Sobieskiego w Szprotawie. Dzisiaj laureaci odebrali nagrody z rąk Pełniącej Funkcję Burmistrza Szprotawy Pani Ewy Gancarz.
czytaj dalej

Skwer Czytelników z plenerową półką na książki

Dzięki zaangażowaniu i kreatywności mieszkańców, przy ulicy Niepodległości w Szprotawie powstał Skwer Czytelników z półką na książki. Pomysł ten zrodził się w celu efektywnego zagospodarowania miejsca po zdemontowanym, w marcu 2018 r., pomniku Braterstwa Broni.
czytaj dalej

Sesja nadzwyczajna

W piątek, 29 listopada br., o godz. 11.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Historia zakonu i klasztoru Magdalenek od pokuty

We wtorek, 3 grudnia br., o godz. 17.00, w Centrum Aktywności Społecznej odbędzie się promocja publikacji pt. „Magdalenki od pokuty w Szprotawie. Historia zakonu i klasztoru” autorstwa Pani Wandy Wilanowskiej.     
czytaj dalej

Kolorowy Jarmark Bożonarodzeniowy

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi tradycyjny już szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na placu przed ratuszem znajdziemy mnóstwo świątecznego rękodzieła i słodkości. Będzie można oddać również krew i zarejestrować się jako DAWCA KOMÓREK MACIERZYSTYCH i SZPIKU. 
czytaj dalej

Lokal gastronomiczny w zabytkowych wnętrzach do wydzierżawienia

Przeznacza się do dzierżawy pomieszczenia znajdujące się w budynku dawnego klasztoru Magdalenek. Zabytkowe wnętrza ooddane zostały do prowadzenia klimatycznej kawiarni, restauracji, winiarni lub innego lokalu gastronomicznego.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa