Aktualności

Kontynuujemy projekt nauki pływania dla uczniów szprotawskich podstawówek!

Ruszyła II edycja programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, w którym biorą udział uczniowie klas I-III gminnych szkół podstawowych. Projekt wspiera finansowo Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także Gmina Szprotawa oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Szprotawie, które jest realizatorem zadania. 
czytaj dalej

Przetarg na zakup komputerów ogłoszony!

Ponad 1,1 mln zł przeznaczonych zostanie na zakup laptopów do nauki zdalnej dla dzieci, wnuków i prawnuków byłych pracowników PPGR w ramach projektu pn. „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”. Gmina ogłosiła już postępowanie przetargowe na wyłonienie dostawcy sprzętu.
czytaj dalej

Szprotawska Odznaka Turystyczna

Lokalne środowisko przewodników wyszło z propozycją ustanowienia Szprotawskiej Odznaki Turystycznej. Uzasadniają, że przyczyni się do promocji ciekawych miejsc i obiektów ziemi szprotawskiej oraz będzie stanowiło zachętę do ruszenia się z przysłowiowego fotela i podjęcia aktywności ruchowej poprzez zwiedzanie i odkrywanie nieznanych stanowisk.
 
czytaj dalej

Działania w szprotawskich parkach

Kontynuowane są prace porządkowe w szprotawskich parkach miejskich. To działania na wielu frontach, ponieważ na terenie miasta znajduje się wiele obiektów parkowych, w większości zabytkowych. Zajmują bardzo dużą powierzchnię, stanowiąc tzw. zielone płuca Szprotawy, a ich utrzymanie to duże wyzwanie.
czytaj dalej

Życzenia Wielkanocne

Spokojnych Świąt Wielkanocnych.
czytaj dalej

Pomóżmy naszym najmniejszym przyjaciołom

Burmistrz Mirosław Gąsik zwraca się z apelem o przygarniecie do swoich domów czworonogów przebywających w schronisku dla zwierząt w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Świetlica w Długiem jak nowa

Dobiegł końca remont sali wiejskiej w Długiem. Podczas nocy sylwestrowej obiekt przeszedł próbę wytrzymałościową wymienionych paneli podłogowych. Teraz czas na test nowo zamontowanego oświetlenia wieczorową porą.
czytaj dalej

Nowy quad dla strażaków z OSP

Park maszynowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszna Górnego wzbogacił się o quada Moto 52001, który ma służyć głównie do działań ratowniczo-poszukiwawczych. Maszyny tego typu są szybkie i zwrotne, więc bez problemu dotrą w miejsca, którym potężne wozy strażackie nie dają rady.
czytaj dalej

14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski

W 2019 r. Sejm RP ustanowił nowe święto państwowe mające upamiętnić chrzest Polski, datowany na 14 kwietnia 966 r. To doniosłe wydarzenie, ponieważ tę datę uważa się za początek Państwa Polskiego. Krajem rządził wtedy Mieszko I z dynastii Piastów. Poprzez chrzest Mieszko włączył państwo w zachodni krąg kultury chrześcijańskiej.
czytaj dalej

Uwaga Pasażerowie!

Od 8 kwietnia zmianie uległ rozkład jazdy autobusów na terenie gminy.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON