Logo: Szprotawa

Aktualności

Rozkład jazdy autobusów szkolnych

Po wielu latach wykluczenia transportowego w Gminie Szprotawa wracają autobusy, które otworzą mieszkańcom drogę na świat. Burmistrz Mirosław Gąsik wraz z Skarbnik Jadwigą Nowak podpisali umowę o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, dzięki któremu uruchomione zostaną 3 dodatkowe linie komunikacyjne.
czytaj dalej

OSP i Sprotavia z finansowym wsparciem

Dzięki intensywnemu pozyskiwaniu zewnętrznych funduszy na finansowanie inwestycji, gmina wspiera również stowarzyszenia działające na rzecz Szprotawian. Dotacje w ostatnim czasie otrzymały jednostki OSP i klub Sprotavia.
czytaj dalej

Dożynki 2019 za nami

W ostatni, wakacyjny weekend w Długiem zorganizowane zostało Powiatowe Święto Plonów, którego organizatorami było Starostwo Powiatowe w Żaganiu, Gmina Szprotawa oraz sołectwo Długie.
czytaj dalej

Witaj szkoło!

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2019/ 2020,
w imieniu Samorządu Gminy Szprotawa,
wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom oświaty życzę dużo zdrowia,
pozytywnej energii i wytrwałości, abyście mogli Państwo
w pełni osiągnąć swoje plany życiowe i zawodowe.
Kochanym Uczniom życzę, aby droga odkrywania wiedzy i rozwijania
pasji prowadziła do spełnienia marzeń i realizacji ambicji.
Rodzicom i Opiekunom życzę cierpliwości w wychowaniu
młodego pokolenia oraz dumy z osiągnięć Waszych pociech.
 
Burmistrz Szprotawy
Mirosław Gąsik
czytaj dalej

Ustawienie stoisk podczas dożynek

W najbliższą sobotę, 31 sierpnia br., w miejscowości Długie na terenie za szkołą odbędzie się Powiatowe Święto Plonów.
Wystawcy już dziś mogą zobaczyć, gdzie ustawić stoisko. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się mapką oraz do udziału w imprezie.

Bezpieczeństwo podczas Powiatowego Święta Plonów w Długiem

W trosce o bezpieczeństwo osób uczestniczących w Powiatowym Święcie Plonów, które odbędzie się 31 sierpnia br., we wsi Długie stworzony został regulamin imprezy plenerowej. Obowiązek przestrzegania regulaminu dotyczy wszystkich uczestników święta.
czytaj dalej

Nowy sołtys i rada sołecka wsi Szprotawka

28 sierpnia br., we wsi Szprotawka odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy wybrali nowego sołtysa i członków rady sołeckiej.
czytaj dalej

Szprotawa wraca na komunikacyjną mapę Polski

Po wielu latach wykluczenia transportowego w Gminie Szprotawa wracają autobusy, które otworzą mieszkańcom drogę na świat. Wszystko dzięki rządowemu dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.  Burmistrz Mirosław Gąsik wraz z Skarbnik Gminy Jadwigą Nowak oraz autorem projektu Bartoszem Sokołowskim udali się do Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie podpisano umowę o dofinansowanie.
czytaj dalej

Wrzesień 39. Pamiętamy

W niedzielę, 1 września, Burmistrz Szprotawy oraz Szprotawski Dom Kultury zapraszają mieszkańców na spotkanie upamiętniające 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Uroczystości upamiętniające rozpoczną się o godz. 12.30, na placu przed ratuszem. Po części oficjalnej, w krótkim koncercie pieśni i piosenek polskich zaprezentuje się Szprotawska Orkiestra Dęta.
Oddajmy hołd wszystkim, którym przyszło żyć i walczyć w tych tragicznych czasach.

Zebranie wyborcze w Szprotawce

Burmistrz Szprotawy zaprasza wszystkich uprawnionych mieszkańców Sołectwa Szprotawka do czynnego udziału w wiejskim zebraniu wyborczym.
Zebranie, w trakcie którego przeprowadzone zostaną wybory Sołtysa i Rady Soleckiej na kolejną kadencję, odbędzie się w dniu 28 sierpnia o godz. 17:00 na placu rekreacyjnym sołectwa pod wiatami. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zebranie odbędzie się w budynku nr 4.
Treść obwieszczenia <<pobierz plik>>
 

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa