Aktualności

Autobusem do Przemkowa. Uruchamiamy nową linię komunikacyjną!

Od 2 listopada br., w dni nauki szkolnej, działać będzie nowe połączenie autobusowe nr 110 relacji SZPROTAWA - Szprotawka - Przemków - Niegosławice - Cieciszów – SZPROTAWA. Ma za zadanie połączyć Szprotawę z Przemkowem, ułatwiając tym samym młodzieży szkolnej oraz osobom pracującym przemieszczanie się.
czytaj dalej

Lubuski Urząd Wojewódzki informuje

5 listopada br. wydawanie dowodów osobistych i przyjmowanie wniosków o wydanie dowodu osobistego zakończy się o godzinie 12.00.
 
 
czytaj dalej

Oba brzegi rzeki zostały spięte! Kładka na łopacie turbiny wiatrowej. Pierwsza taka w Polsce!

Już wkrótce do użytku oddana zostanie długo wyczekiwana kładka na rzece Szprotawa ułatwiająca komunikację pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Chrobrego.
czytaj dalej

Nowy dowód osobisty

Od poniedziałku, 8 listopada 2021 roku Polacy będą mogli składać wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną – odciskami palców.
czytaj dalej

Walczymy o obwodnicę Szprotawy

Trwają prace w zakresie pozyskania dofinansowania na budowę szprotawskiej obwodnicy. Petycje w tym temacie podpisane przez mieszkańców Szprotawy burmistrz Mirosław Gąsik przekaże wkrótce na ręce Premiera RP Mateusza Morawieckiego.
czytaj dalej

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku

Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.
czytaj dalej

Rozwijamy sportowe skrzydła! 4,5 MILIONOWE DOFINANSOWANIE NA NOWOCZESNY STADION

Marzenia o pełnowymiarowym obiekcie spełniającym wymogi do rozgrywania na nim imprez o randze krajowej i międzynarodowej już wkrótce staną się rzeczywistością. Szprotawa otrzymała aż 4,5 miliona złotych dofinansowania z „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”.
czytaj dalej

Kolejni uczniowie doskonalą umiejętności pływackie

Nowy rok szkolny szprotawskie podstawówki rozpoczęły na sportowo. Kolejne szkoły realizują ogólnopolski ministerialny program nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt, adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce, zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.    
czytaj dalej

Koncepcja budowy ronda i skrzyżowania gotowa!

Dobiegły końca prace projektowe rozbudowy skrzyżowania ulic Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia, I Armii oraz rozbudowy ronda przy zbiegu ulic Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Młynarskiej. Za realizację zadania odpowiada Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. z Podbrzezia Dolnego.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

29 października 2021 r., o godz. 10.00, w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się XXXIX sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON