Aktualności

2 LISTOPADA RZECZNIK KONSUMENTÓW NIE BĘDZIE DYŻUROWAŁ W SZPROTAWIE!

Przypominamy o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który dyżuruje w Szprotawie w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Jednak, 2 listopada dyżur nie odbędzie się. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistej wizyty 9 listopada.
czytaj dalej

WIZYTA W SPÓŁCE HEINEN

10 października 2023 r. w siedzibie spółki Heinen w Lesznie Górnym burmistrz Mirosław Gąsik spotkał się z właścicielem firmy Panem Thomasem Heinen. W rozmowach wzięli udział również strażacy z OSP Leszno Górne, sołtys Marek Łukaszka oraz pracownicy ratusza.
czytaj dalej

LEGENDARNY TRENER MISTRZÓW!

6 października br. w szprotawskim ratuszu gościł Pan Zygmunt Szwarc, wieloletni szkoleniowiec dzieci i młodzieży z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego UCZNIAK. Burmistrz Mirosław Gąsik podziękował za pracę i pogratulował ostatnich, spektakularnych sukcesów podopiecznych Pana Szwarca.
czytaj dalej

„AKTYWNA TABLICA” W SZPROTAWSKIEJ DWÓJCE

Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt IT, dzięki 35 tys. zł dofinansowania otrzymanego w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych na lata 2020- 2024 „Aktywna Tablica”.
czytaj dalej

MAMY KOLEJNE DOFINANSOWANIE NA REWITALIZACJĘ ELEWACJI RATUSZA

Trwają prace renowacyjne elewacji szprotawskiego ratusza. Na I etap tego przedsięwzięcia  otrzymaliśmy 60 tys. zł dofinansowania z budżetu Województwa Lubuskiego.  Remont elewacji wieży zachodniej wsparty zostanie kwotą 250 tys. zł z państwowego funduszu celowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Rządowy Program Odbudowy Zabytków.
czytaj dalej

KOŚCIÓŁ W LESZNIE DOLNYM Z KOLEJNYM DOFINANSOWANIEM

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 250 tys. zł otrzymanemu z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wykonana zostanie nowa elewacja kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Lesznie Dolnym.
czytaj dalej

SESJA RADY MIEJSKIEJ

W piątek, 27 października 2023 r., o godz. 9.00, w sali posiedzxeń szprotawskiego ratusza odbędą się obrady LXIV sesji  Rady Miejskiej w Szprotawie.
 
czytaj dalej

KOMISJE RADY MIEJSKIEJ

Informacja o terminach posiedzeń Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów w Dziećmiarowicach, Szprotawce i Lesznie Górnym, w listopadzie i grudniu 2023 r.
czytaj dalej

SPORTOWE SUKCESY SZPROTAWY W LOM

10 października br., w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży czyli współzawodnictwa sportowego szkół województwa lubuskiego za rok szkolny 2022/2023. Szprotawa zajęła szóste miejsce spośród sklasyfikowanych 52 gmin.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON