Aktualności

UWAGA – zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Informujemy, że od dnia 14.06.2024 r. wchodzą w życie zmiany programu priorytetowego „Czyste Powietrze” w zakresie wprowadzenia obowiązkowego audytu energetycznego przy zakupie i montażu pomp ciepła kwalifikowanych w ramach Programu.
czytaj dalej

ROMANTYCZNY TARAS NAD RZEKĄ Skąd się wzięła dolnośląska Wenecja?

W ramach rewitalizacji zabytkowego Parku Goepperta w Szprotawie powstała cała seria ciekawych i klimatycznych miejscówek, jak chociażby wykonana w drewnie tężnia solankowa, czy kładka pod masywnym Mostem Laubego.
czytaj dalej

KOLEJNE ODKRYCIE W SZPROTAWIE ! Płyta znamienitego medyka i aptekarza

Po niedawnym nietkniętym wcześniej skarbie monet z XIII wieku, tym razem podczas przebudowy ronda przed pocztą wykopano renesansową płytę epitafijną absolwenta Uniwersytetu w Marburgu. Jak informuje archeolog Radosław Kuźbik, kamienne epitafium należy do zmarłego w 1667 roku Samuela Rümplera, którego pochowano najprawdopodobniej na dawnym cmentarzu św. Jerzego (okolica obecnego budynku poczty).

 
czytaj dalej

PLAC ZABAW NA DZIEŃ DZIECKA

Najmłodsi uczniowie szprotawskiej Jedynki mogą już korzystać z nowego placu zabaw, który z okazji Dnia Dziecka został przekazany i oficjalnie otwarty przez burmistrza Mirosława Gąsika. Nie było to jednak zwykłe otwarcie, bowiem burmistrz otrzymał w tym celu magiczny klucz z rąk samego Króla Maciusia I.
czytaj dalej

NOWA, PIĘKNA ELEWACJA RATUSZA!

Nasza szprotawska perełka architektoniczna z roku na rok zyskuje coraz to piękniejsze oblicze. Po rewitalizacji dachu przyszła kolej na renowację elewacji ratusza. Dziś nowa jego szata z pewnością ucieszy każde oko.
czytaj dalej

25 LAT MINĘŁO …

Dzisiaj mija równo 25 lat od podpisania umowy partnerskiej z niemieckim miastem Spremberg.  Z tej okazji, o godz. 11.00, w sali ślubów szprotawskiego ratusza, odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Burmistrz Sprembergu Christine Herntier, Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika oraz Dyrektora Szprotawskiego Domu Kultury Andrzeja Kajfasza, podczas której przedstawiony zostanie szczegółowy program obchodów jubileuszu partnerstwa. 
czytaj dalej

SZPROTAWIANIE Z WIELKIMI SUKCESAMI

Oskar Stachnik oraz Adrian Kuśmierek to Szprotawianie, którzy w ostatnich dniach rozsławiali naszą gminę na europejskich i krajowych arenach sportowych. Burmistrz Mirosław Gąsik serdecznie gratuluje osiągniętych wyników.
czytaj dalej

PAJDOKRACJA, CZYLI RZĄDY DZIECI W SZPROTAWSKIM RATUSZU

Sejmik Dziecięcy Szkoły Podstawowej nr 1 ponownie zawitał do szprotawskiego ratusza. Obradom XI edycji przysłuchiwali się zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik, Zastępczyni Burmistrza Dorota Grzeszczak, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Dudek, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych, a także gość specjalny - Król Maciuś Pierwszy ze swoją świtą.
czytaj dalej

BĘDZIE KOLEJNA NOWA DROGA

5 czerwca br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę o dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Lubuskiego, w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Szprotawie.
czytaj dalej

GRANTY PPGR. WEZWANIE DO ZŁOŻENIA OŚWIADCZEŃ

Gmina Szprotawa wzywa rodzica/ opiekuna prawnego/ pełnoletniego uczenia, który otrzymał sprzęt komputerowy (wraz z oprogramowaniem i akcesoriami) w ramach projektu grantowego – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”  do złożenia oświadczeń o prawidłowym wykorzystaniu sprzętu w terminie od 01 do 29 lipca 2024 r.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON