#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI WOJSKOWEJ

W środę, 16 listopada 2016 r., odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wojskowej w Zespole Szkół w Szprotawie przy ul. Sobieskiego.
To ważne wydarzenie uświetnili swoją obecnością: Z-ca Burmistrza Szprotawy Paweł Chylak, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Skawiński, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Sylwester Chocholski, ppłk Dariusz Lesiuk, por. Krzysztof Jędrys, chor. Jarosław Szewczyk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Renata Moździerz.
Konkurs został zorganizowany we współpracy z 11 Batalionem Dowodzenia im. gen. broni Zygmunta Sadowskiego w Żaganiu, który ufundował pamiątkowe puchary za I miejsca w każdej kategorii.
Jury, w składzie: por. Krzysztof Jędrys, chor. Jarosław Szewczyk, Sylwester Chocholski i  Włodzimierz Tuz,  dokonało oceny 14 duetów w trzech kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych i gimnazjów. Komisja brała pod uwagę:  dobór repertuaru,  muzykalność i warunki głosowe wykonawców oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji.
 
W kategorii klas I - III szkoły podstawowej I miejsce zajął duet ze SP nr 2: Bartosz Bębenek i Kacper Pinda, II miejsce – ze SP w Chichach: Maja Reguła i Nikola Siewierska, a III miejsce – ze SP nr 1: Lena Pawłowska i Bartłomiej Wisłocki.
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego: Krzysztof Kura i Tomasz Kania.
 
W kategorii II - klas IV - VI szkoły podstawowej zwyciężyły: Oliwia Kowalczyk i Dominika Jarzembowska ze SP w Lesznie Górnym, II miejsce – Gracjana Gardyńska i Aniela Stępień ze SP nr 2 w Szprotawie, a III miejsce – Wiktoria Niedzielska i Weronika Jutkiewicz ze SP nr 1 oraz Nikola Nurkowska i Amelia Bargielska ze SP w Długiem.
W tej kategorii wyróżniono: Dobrosławę Szymańską i Kalinę Tkacz ze SP w Wiechlicach, Krzysztofa Sengera i Andrzeja Sengera ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz Maję Lisowską i Patrycję Szpyrkę ze SP w Chichach.
 
W kategorii III - klas I - III gimnazjum I miejsce zdobył duet: Anastazja Bunzylo i Emilia Stodulska ze Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi, II miejsce zdobyły Wiktoria Grześkiewicz  i Kamila Kuszlewska z Gimnazjum nr 2 w Szprotawie, Sabina Ławnicka i Agata Antczak ze SOS-W w Szprotawie otrzymały wyróżnienie.
Zwycięzców uhonorowano pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
 
W trakcie konkursu zaprezentował się chór szkolny przygotowany przez p. Julię Buchowską, który wykonał popularne i znane piosenki żołnierskie. Goście, uczestnicy i widzowie świetnie się bawili, bardzo wysoko ocenili organizację oraz przebieg imprezy.
Organizatorzy- Halina Józefowska i Krystyna Weber oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Szprotawie Alicja Wojtowicz - dziękują wszystkim za udział w konkursie: występującym za piękne prezentacje, nauczycielom za przygotowanie uczniów, jury za fachową i sprawiedliwą ocenę, a gościom za przybycie i żywiołowe oklaskiwanie wykonawców. Konkurs Piosenki Wojskowej okazał się przedsięwzięciem ciekawym i godnym kontynuowania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON