Kalendarium

18 maja 1864: Umiera urodzony w Szprotawie światowej sławy paleobotanik Heinrich Goeppert

Aktualności

UPRAWOMOCNIENIE WYROKU OCZYSZCZAJĄCEGO BURMISTRZA Z ZARZUTÓW

22 kwietnia 2024 r. wyrok Sądu Rejonowego w Żaganiu uniewinniający burmistrza Mirosława Gąsika stał się prawomocny. Prokuratura Regionalna w Poznaniu wobec braku jakichkolwiek dowodów i argumentów odstąpiła od prawa do apelacji.
Przypomnijmy, że burmistrz w 2019 roku został zatrzymany przez CBA i przez dziewięć miesięcy niesłusznie przebywał w areszcie. Cała sprawa trwała nieco ponad 4 lata.
 
Burmistrz składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które od początku wierzyły w jego niewinność i okazywały wsparcie w tym jakże trudnym okresie.
 
Podkreśla jednak, że do tej pory odczuwa smutek i żal wobec grupy osób, które podczas długiego czasu aresztowania, oskarżenia oraz całego procesu boleśnie rzucały ostre i bezwzględne oskarżenia, nie czekając na ostateczny wyrok. Czynili to wiele razy odnajdując przyjemność w publicznym zadawaniu burmistrzowi oraz jego bliskim bólu. Dzisiaj brakuje im honoru i odwagi, aby spojrzeć w oczy i po ludzku przeprosić.
 
Dziwią także nowe próby rzucania kłód pod nogi, utrudniania i blokowania inwestycji oraz wykorzystywania instytucji państwowych do tego typu działań. Stawiamy, więc pytanie jak długo jeszcze ta nieliczna grupa ludzi będzie czynić szkody nie burmistrzowi, ale naszemu miastu i jego mieszkańcom? W końcu wyniki wyborów mówią same za siebie – OTRZYMALI ONI OD SZPROTAWIAN CZERWONĄ KARTKĘ!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON