Kalendarium

18 maja 1864: Umiera urodzony w Szprotawie światowej sławy paleobotanik Heinrich Goeppert

Aktualności

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO WIELKIEGO ŚWIĘTA

29 czerwca br. odbędą się wielkie uroczystości upamiętniające 25 lat przyjaźni i współpracy pomiędzy Szprotawą i Sprembergiem. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w organizację wydarzenia.
8 maja br. odbyło się kolejne spotkanie robocze pomiędzy organizatorami z polskiej i niemieckiej strony. Program jubileuszu połączony będzie z atrakcjami zaplanowanymi podczas Festiwalu „Ziemia i Pieśń”. Czekać, więc będzie nas wielki, barwny korowód reprezentowany przez gości z całego świata, niezapomniane występy muzyczne oraz wspólna zabawa do białego rana.
 
Zapraszamy placówki kulturalne, oświatowe, grupy senioralne, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, kluby sportowe, zespoły muzyczne oraz wszystkich mieszkańców do włączenia się w nasze wspólne uroczystości ponad granicami. Od wielu lat, to właśnie reprezentanci różnych grup społecznych Szprotawy i Sprembergu, odwiedzając się wzajemnie, budują otwarte i serdeczne relacje między naszymi miastami.
 
Zachęcamy już dziś do zaplanowania ostatniego weekendu czerwca 2024 roku w Szprotawie na wielkie europejskie świętowanie.
 
Szczegółowych informacji udziela Wydział Przedsiębiorczości, Promocji i Turystyki, tel. 68 376 0772 lub 68 376 1125; e-mail  
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON