Aktualności

ODZNACZENIA DLA PRACOWNIKÓW SZPROTAWSKIEJ KSIĄŻNICY

8 maja br., w Zielonej Górze odbyły się uroczystości związane z Wojewódzkim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie miała szczególny powód do dumy, gdyż dwie jej pracownice zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
Janina Jurczak została uhonorowana Medalem Złotym, zaś Renata Migas otrzymała Medal Brązowy. Te wyróżnienia są przyznawane osobom, które wykazały się wzorowym i sumiennym wykonywaniem obowiązków zawodowych w służbie Państwa przez wiele lat.

Ponadto, dwie inne pracownice MBP również zostały wyróżnione. Malwina Wieczysta otrzymała Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Marzena Cioch-Ciućmańska została uhonorowana Dyplomem Marszałka Województwa Lubuskiego. Te wyróżnienia są przyznawane osobom zasłużonym w świecie kultury za ich całokształt dorobku zawodowego lub za wybitne osiągnięcia w danej dziedzinie w danym roku.

Podczas uroczystości Burmistrz Mirosław Gąsik oraz Dyrektor MBP Marzena Cioch-Ciućmańska zostali uhonorowani przez Dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, dr Andrzeja Bucka, za ich zasługi w promocji i rozwoju lubuskiej sieci bibliotecznej oraz współpracy na tym polu.

Wszyscy wyróżnieni pracownicy szprotawskiej książnicy swoimi inicjatywami i działaniami przyczyniają się do dalszego rozwoju gminnego czytelnictwa.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uhonorowanym i życzymy im dalszych sukcesów zawodowych.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON