Aktualności

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO- POŻARNICZE

8 czerwca br., na Stadionie Miejskim w Szprotawie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i MDP, których organizatorami byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Naszą gminę reprezentowało 11 drużyn OSP, w tym 2 kobiece oraz 4 drużyny MDP.
 
Dorośli konkurowali w dyscyplinach w zakresie ćwiczeń bojowych, sztafet pożarniczych 7 x 50 m z przeszkodami oraz musztry. Z kolei młodzież stanęła w szranki w rozwinięciu bojowym, biegu sztafetowym 400 m z przeszkodami, a także musztrze.
 
I miejsce zajęła drużyna kobiet z OSP Siecieborzyc, tuż za nią uplasowała się drużyna reprezentowana przez OSP Długie. III miejsce w kategorii mężczyzn zajęła drużyna OSP Dzikowice.
 
W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych I miejsca zajęła drużyna MDP Chłopców z Długiego, a III miejsce z MDP Dzikowice.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik serdecznie gratuluje wszystkim ogromnej sprawności, kondycji i umiejętności pożarniczych.
 
Burmistrz dziękuje również organizatorom zawodów z Prezesem Janem Chmielewskim na czele, wszystkim wolontariuszom, sponsorom oraz PSP z naszego powiatu. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON