Aktualności

DYREKTOR GDDKiA W SZPROTAWIE

27 czerwca br. burmistrz Mirosław Gąsik gościł w szprotawskim ratuszu nowo powalanego Dyrektora zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Pana Henryka Janowicza. Spotkanie było okazją do omówienia spraw związanych z budową obwodnicy oraz ronda na krajowej 12.
Podczas wizyty burmistrz osobiście pogratulował Panu Henrykowi Janowiczowi objęcia fotela szefa oddziału GDDKiA oraz życzył sukcesów i satysfakcji podczas codziennego wykonywania obowiązków zawodowych.  
Burmistrz przypomniał również o petycji, którą mieszkańcy naszej gminy złożyli wnioskując o budowę obwodnicy Szprotawy. To jedno ze strategicznych zadań, które musi zostać zrealizowane, nie tylko po to, aby podnieść atrakcyjność gospodarczą gminy, ale również w walce o czyste powietrze dla szprotawskiej społeczności.
 
Nasza strefa gospodarcza rozrasta się, co wiąże się z intensyfikacją przemieszczania się samochodów ciężarowych.  Niezbędnym staje się, więc wyprowadzenie ruchu towarowego z miasta, ze względu na bezpieczeństwo poruszania się, zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego oraz wysoce uciążliwy hałas.
 
Rozmowy prowadzone były również w kwestii możliwości budowy ronda, które zastąpiłoby obecne skrzyżowanie ulic Kościuszki, Ceglanej i Warszawskiej, a także budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Henrykowskiej oraz Chrobrego.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON