Aktualności

SZPROTAWA STAJE SIĘ ZNACZĄCYM OŚRODKIEM PRZEMYSŁOWYM W REGIONIE

17 czerwca br. Prezes Zarządu MINTH Weiwang Wang podpisał porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, dzięki któremu firma ma szansę wyłowić prawdziwe talenty i pozyskać wysokiej klasy specjalistów. Z kolei, uczelnia zyska możliwość oferowania studentom odbywania praktyk i staży w nowoczesnym, międzynarodowym zakładzie.
Burmistrz Mirosław Gąsik podkreśla znaczenie, jakie dla Szprotawy ma podpisany dokument:
- Ogromnie cieszę się, że podejmowane przez nas działania przynoszą realne korzyści – mówi burmistrz. – W październiku ubiegłego roku zorganizowałem spotkanie dla przedsiębiorców w szprotawskich Magdalenkach, podczas którego rozmawialiśmy o współpracy, wzajemnej pomocy oraz  wymianie doświadczeń i dobrych praktyk między podmiotami szprotawskiego biznesu i instytucjami wspierającymi biznes.
 
Gościem głównym wówczas był dr inż. Michał Doligalski, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, który przedstawił możliwości współpracy z uczelnią w zakresie wymiany wiedzy, know-how oraz pozyskania wykwalifikowanej kadry specjalistów.
 
I oto, parę miesięcy po tym wydarzeniu, mamy podpisane porozumienie, na podstawie którego firma wzbogaci się o fachowców, natomiast studenci i pracownicy uczelni będą mieli możliwość kontaktu z najnowocześniejszym technologiami i produktami w branży samochodów elektrycznych.
 
- Nasza strefa gospodarcza staje się obszarem nowoczesnych rozwiązań i innowacji – kontynuuje burmistrz. – Przypomnę, że już wkrótce przy szprotawskim oddziale koncernu Kingfa powstanie Centrum Naukowo- Badawcze w zakresie wytwarzania nowych technologii, o które zabiegają najwięksi światowi dostawcy branży AGD.
 
To dla Szprotawy naprawdę ogromna i niepowtarzalna szansa, by stać się jednym z największych ośrodków przemysłowych w naszym regionie. Wyrażam głęboki szacunek dla wszystkich firm, które ulokowały swoje zakłady w naszej gminie, bo dzięki nim budujemy silną, lokalną gospodarkę. To z kolei, wpływa na wzrost dobrobytu mieszkańców.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON