Aktualności

KOLEJNA SZKOŁA ZOSTAŁA ROZŚWIETLONA

Podświetlany napis w technologii LED pojawił się na kompleksowo zmodernizowanym budynku Szkoły Podstawowej w Wiechlicach. Placówka niedawno przeszła imponującą metamorfozę, która podniosła jej walory estetyczne, jak również efektywność energetyczną.
„Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach” – taki podświetlany, niebieski napis  3D wita nas, gdy zbliżamy się do obiektu oświatowego zlokalizowanego przy ulicy Brzozowej. Jak widać, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, otoczenie szkoły zmieniło się nie do poznania.
 
Budynki przeszły głęboką termomodernizację, dzięki czemu zoptymalizowane zostało zużycie energii w placówce m.in. przez wykonanie instalacji fotowoltaicznej i pomp ciepła, czy montaż energooszczędnego oświetlenia wewnątrz budynków. Oko cieszy również nowa, elegancka elewacja.
 
Z myślą o najmłodszych uczniach powstało Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie dzieci mogą szlifować swoje umiejętności jazdy na rowerze zgodnej z przepisami ruchu drogowego, aby  zawsze bezpiecznie docierać do wyznaczonego miejsca.
 
Na terenie szkoły powstał również sensoryczny plac zabaw, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. To specjalnie zaprojektowana przestrzeń do eksperymentowania z nauką, która inspiruje, angażuje wszystkie zmysły, rozwija motorykę, działa terapeutycznie i edukacyjnie.
 
Podobną kompleksową metamorfozę przechodzi teraz szkoła w Lesznie Górnym. A już wkrótce modernizacja obejmie szkoły podstawowe nr 2 w Szprotawie oraz w Długiem.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON