Aktualności

Szprotawscy uczniowie na Jarmarku w Görlitz

13 grudnia 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego w Szprotawie dzięki współpracy Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i  Wymiany w Szprotawie odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz. 
Wizyta w Görlitz była zwieńczeniem warsztatów językowych, które uczniowie odbywali w szkole. W trakcie warsztatów przybliżono dzieciom tradycję jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech, a także zapoznano ze zwyczajami i tradycjami Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech. Uczestnicy warsztatów mogli na własne oczy zobaczyć niemiecki jarmark bożonarodzeniowy, skosztować tradycyjnych specjałów i poczuć atmosferę niemieckich świąt Bożego Narodzenia. Mieli również okazję w sposób praktyczny zastosować swoją  wyuczoną w szkole umiejętność posługiwania się językiem niemieckim kupując różne upominki i rozmawiając z niemieckimi studentkami.
Zaprzyjaźnione studentki z Cottbus i Görlizt przygotowały dla dzieci świąteczną grę terenową, dzięki której uczniowie utrwalili zasoby leksykalne poznane w trakcie warsztatów w szkole. Jednak największą atrakcją okazał się wspólny spacer przepięknym deptakiem przez bożonarodzeniowe kolorowe miasteczko, podczas którego uczniowie podziwiali pięknie wystrojone kamieniczki miasta Görlizt w świątecznej scenerii.
Koordynatorem projektu był Jakub Boryna.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON