Aktualności

Podziękowania dla Stowarzyszenia Szprotawo Biegaj

24 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik gościł Panią Wandę Gwiazda oraz Pana Rafała Bilińskiego, przedstawicieli klubu biegowego Szprotawo Biegaj. Spotkanie było okazją do podziękowania za organizację biegu „Szprotawska 10” oraz promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.
czytaj dalej

Z tradycją i honorem. Nowe godła i flagi w ratuszu

Sala Posiedzeń oraz Sala Ślubów szprotawskiego ratusza ozdobione zostały nowymi godłami oraz nowymi flagami Biało- Czerwonej. Najważniejsze symbole Polski  wyeksponowane zostały zgodnie z Konstytucją RP i ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. 
czytaj dalej

Kolejne drogi do remontu

Rozpoczynamy dalsze roboty budowlane związane z poprawą komfortu i bezpieczeństwa poruszania się po gminnych drogach. Wkrótce do użytku oddane zostaną Parkowa i Poniatowskiego, których nawierzchnie wyłożone zostaną betonową kostką brukową.
czytaj dalej

I etap prac przy „ewangeliku” zakończony

25 listopada br. zakończona została I część projektu obejmującego badania dawnego zamku w Szprotawie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami prac, opracowanymi przez Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Informacja

Informacja w sprawie Społecznej Szkoły Podstawowej w Szprotawie.
czytaj dalej

Będzie nowoczesny stadion w Szprotawie

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład już w przyszłym roku zaczniemy zmieniać oblicze szprotawskiego stadionu. 17 listopada br. Szprotawa otrzymała promesę wystawioną przez  Bank Gospodarstwa Krajowego w wysokości 4,5 mln zł na budowę stadionu marzeń.
czytaj dalej

Petycja o budowę obwodnicy Szprotawy w rękach Premiera RP

Nie składamy broni w walce o obwodnicę Szprotawy. Petycje w tym temacie, podpisane przez mieszkańców gminy, Burmistrz Mirosław Gąsik wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Stambulskim przekazali Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu oraz Ministrowi Infrastruktury.
czytaj dalej

Przedszkolaki z kuchennymi rewolucjami w ratuszu

Burmistrz Mirosław Gąsik już wie jak prawidłowo i ekologicznie odżywiać się. Cenne wskazówki wraz z przepysznymi kanapkami i przekąskami otrzymał od dzieci z grupy integracyjnej Nagietki z Przedszkola pod Dębami, które prowadzą kuchenne rewolucje dla całej Szprotawy.
czytaj dalej

Szprotawski świąteczny jarmark – zgłoś swój udział

Przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, 11 grudnia br., od 10.00 do 14.00, na ulicach i placu przed ratuszem zorganizowany zostanie Jarmark Bożonarodzeniowy 2021. Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza serdecznie Mieszkańców do odwiedzenia tego niezwykłego wydarzenia, a szkoły i przedszkola, sołectwa oraz lokalne organizacje do zgłaszania swoich stoisk.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

26 listopada 2021 r., o godzinie 10.00, w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza odbędzie się XL sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON