Aktualności

Otwieramy sezon motocyklowy 2022 w Szprotawie

Klub motocyklowy "Moto Szprotawa" zaprasza wszystkich pasjonatów motocykli oraz dobrej muzyki na VIII Zlot Motocyklowy, który odbędzie się 27 – 28 maja br., na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3-go Maja.
czytaj dalej

KS. PROBOSZCZ RYSZARD GRABARSKI DOCENIONY

14 kwietnia 2022 roku podczas Mszy Krzyżma w gorzowskiej katedrze ksiądz proboszcz Ryszard Grabarski z rąk JE. ks. bpa Tadeusza Lityńskiego odebrał godność kapelana. 12 maja br. w szprotawskim ratuszu gratulacje złożył burmistrz Mirosław Gąsik.
czytaj dalej

Nowoczesna Jedynka

Dzięki inicjatywie i staraniom władz samorządowych oraz kierownictwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie pracownie specjalistyczne tej placówki dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem, wykorzystywanym m. in. do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
czytaj dalej

Kolejne drogi do remontu

W Szprotawie praca wre. Właśnie rozpoczęły się roboty drogowe związane z budową ulicy Sikorskiego. W dalszej kolejności metamorfozę przejdą ulice Krótka i Dąbrowskiego.
czytaj dalej

Festiwalowe smaki

Wszystkich smakoszy ulicznego jedzenia i nie tylko burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza do Szprotawy na Festiwal Jedzenia i Piwa. Już w najbliższy weekend, 14 i 15 maja br., w centrum miasta pojawi się kilka mobilnych restauracji serwujących potrawy i napoje inspirowane kuchniami świata oraz dmuchane atrakcje dla dzieci.
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.
czytaj dalej

Uruchamiamy pakiet wsparcia dla żłobka

Burmistrz Mirosław Gąsik podjął decyzję o rozszerzeniu oferty edukacyjno- wychowawczej dla dzieci w wieku 3-4 lat, uczęszczających do szprotawskiego żłobka, o dodatkowe zajęcia z zakresu integracji wielokulturowej. Przedsięwzięcie jest jednym z elementów polityki podnoszenia jakości kształcenia w naszej gminie na każdym etapie edukacji.
czytaj dalej

UPIĘKSZAMY NASZE MIASTO

Przygotowanie Szprotawy do letniego sezonu idzie pełną parą. Porządkowane są ulice, chodniki, zieleńce i parki miejskie. Odświeżana jest również barokowa fontanna rybka. A to dopiero początek prawdziwej metamorfozy, którą przejdzie szprotawska starówka.
czytaj dalej

Informacja o posiedzeniu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji

13 maja 2022 r., o godzinie 8.30, w Biurze Obsługi Rady, pokój nr 21, II piętro ratusza odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Remont remizy strażackiej w Witkowie

Trwa remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie, która intensywnie przygotowywana jest na przyjęcie nowego wozu strażackiego. Prace budowlane wykonują strażacy ochotnicy służący w tej jednostce. Samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem pojawi się już w czerwcu.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON