Aktualności

Literacka Gra Miejska – Gramy z Patronami!

10 maja br. szprotawska książnica zorganizowała drugą już edycję literackiej gry miejskiej, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.
czytaj dalej

ŻAGAŃSKA JUŻ WKRÓTCE PRZEJDZIE GENERALNY REMONT

17 maja br., na rogu ulic Żagańskiej i Podgórnej burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na remont ulicy Żagańskiej w Szprotawie. Droga zyska nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę z nowymi chodnikami, ścieżką rowerową i innymi udogodnieniami.
czytaj dalej

KOLEJNA WYGRANA POLSKI NA STADIONIE W SZPROTAWIE!

To było drugie takie wydarzenie sportowe w Szprotawie. Na murawie boiska piłkarskiego pasjonujący pojedynek stoczyły reprezentacje Polski i Szwajcarii do lat 15. Nasza drużyna pokonała Szwajcarów 3:1 po bramkach Miłosza Kubala, Igora Owczarka i Oliwiera Czyzio. Honorowe trafienie dla Szwajcarii zanotował Leon Haliti. 
czytaj dalej

CZYSTE POWIETRZE

W związku z dniem wolnym od pracy, przypadającym w czwartek, 30.05.2024 r., punkt konsultacyjno – informacyjny Czyste Powietrze będzie czynny we wtorek, 28 maja, od godz. 12:00 do 15:00 oraz w środę, 29 maja, od godz. 8:00 do 15:00. Zapraszamy do pokoju nr 1a w Ratuszu, tel. 68 376 0584.
czytaj dalej

STYLOWE OSIEDLE ZAMIAST MAGAZYNOWYCH STRASZYDEŁ

Już wkrótce w miejscu, które dotychczas straszyło starymi, zapuszczonymi magazynami, powstanie piękne i nowoczesne osiedle budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej. Rozpoczęły się właśnie roboty budowlane, których pierwszą częścią jest uporządkowanie i wyrównanie powierzchni terenu.
czytaj dalej

DZIEŃ SAMORZĄDOWCA

Życzenia dla Samorządowców.
czytaj dalej

DZIEŃ MATKI

Z najpiękniejszymi życzeniami dla wszystkich Mam.
czytaj dalej

TAKIEJ IMPREZY NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ!

Już w najbliższy poniedziałek, 27 maja br. na murawie szprotawskiego stadionu przy ulicy Sobieskiego 68 rozegrany zostanie mecz towarzyski piłki nożnej reprezentacji U-15 POLSKA – SZWAJCARIA!
czytaj dalej

FESTIWAL NA STYKU KULTUR W LESZNIE GÓRNYM

Burmistrz Mirosław Gąsik, Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Andrzej Kajfasz, Stowarzyszenie Kultura po całości, Sołtys wraz z Radą Sołecką oraz OSP Leszno Górne zapraszają na wyjątkowe wydarzenie - Festiwal „Na Styku Kultur” – które odbędzie się już jutro, tj. w sobotę, 25 maja br., o godz. 16.00, na stadionie w Lesznie Górnym.
czytaj dalej

SZPROTAWSKI RATUSZ ODZYSKUJE DAWNY BLASK!

20 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z firmą Zisico na modernizację pierwszej z dwóch wież ratusza. To już kolejny etap rewitalizacji lubuskiej perełki architektonicznej, której początki sięgają XIII wieku.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON