Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Nowe mieszkania w Wiechlicach

28 lutego br., w Szprotawskim Domu Kultury zorganizowano spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Szprotawa, dotyczące przebudowy i możliwości ubiegania się o mieszkanie w budynku wielorodzinnym w Wiechlicach, przy ulicy Jesionowej 2.
W spotkaniu uczestniczył burmistrz Józef Rubacha wraz z zastępcą Pawłem Chylakiem, Adam Żyrolis Prezes Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zielonej Górze z zastępcą Krzysztofem Wozińskim oraz projektant Marcin Jasinowski, reprezentujący Pracownię Architektoniczną ARCHEMA.
 
Uczestnikom spotkania zaprezentowano projekt przebudowy budynku pokoszarowego w Wiechlicach, na wielorodzinny budynek mieszkalny, w którym znajdować się będzie 36 lokali mieszkalnych oraz 24 garaże. Projektowany, 3-klatkowy budynek będzie składał się z 3 kondygnacji naziemnych (parter + 2 piętra) i piwnicy. Na każdej kondygnacji znajdować się będzie po 12 mieszkań 2 i 3-pokojowych, o powierzchni od 49 do 87m2. W piwnicy, oprócz komórek lokatorskich, będą również 24 garaże.
Każde mieszkanie wyposażone będzie w indywidualny, nowoczesny system ogrzewania i podgrzania ciepłej wody oraz będzie posiadać przestronny balkon.
 
Omówiono zasady partycypacji finansowej mieszkańców w budowie mieszkań oraz kosztów eksploatacji. Wskazano również na znaczący udział finansowy Gminy Szprotawa, który wpłynie korzystnie na obniżenie wymaganej przepisami prawa partycypacji najemców.
 
Było to pierwsze z cyklu spotkań w sprawie realizacji tego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Kolejne odbędzie się na przełomie marca i kwietnia.
Osoby zainteresowane wynajmowaniem lokalu mieszkalnego nawiązały bezpośredni kontakt z przedstawicielami RTBS. Lista dla chętnych i zainteresowanych jest otwarta.
Szczegółowych informacji można uzyskać na stronie www.rtbs.pl oraz pod numerem telefonu 68 452 87 01.
 
ULOTKA DO POBRANIA.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Nowe mieszkania w Wiechlicach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa