Aktualności

ZAPRASZAMY DO KALSKA

Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na XXX Targi Rolnicze Agro-Targ w Kalsku.
czytaj dalej

BEZPŁATNE PORADY. JAK SKORZYSTAĆ ?

Na terenie Powiatu Żagańskiego, nieprzerwanie od 2016 roku, w ramach ogólnopolskiego programu działają trzy punkty konsultacyjne do dyspozycji mieszkańców. Projekt realziowany jest na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Zapraszamy do korzystania z tej formy pomocy. 
czytaj dalej

JANKU, GDZIE JESTEŚ? BO NAM CIEBIE TAK BARDZO BRAK …

21 maja br. towarzyszyliśmy śp. Jankowi Litwince w Jego ostatniej drodze.  Ale to zupełnie nie tak miało być. Janku, my czekamy na Ciebie, na twoją uśmiechniętą i pogodną twarz. Na Twoje wsparcie i dobre słowo, na Twoją pomocną dłoń, na Twoje wielkie serce. Janku, kto teraz dopilnuje szprotawskich inwestycji, przecież pozostało jeszcze tak wiele do zrobienia? Janku … Tyle pytań, ale już bez odpowiedzi …
czytaj dalej

3. Polsko - Niemiecki Dialog Obywatelski

Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion "Sprewa-Nysa-Bóbr" zaprasza na 3. Polsko - Niemiecki Dialog Obywatelski w Forst, który odbędzie się 20 czerwca br.
czytaj dalej

RADA MIEJSKA UKONSTYTUOWANA. STAŁE KOMISJE POWOŁANE. BURMISTRZ ZAPRZYSIĘŻONY

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Szprotawie, która odbyła się 2 maja 2024 r., Mirosław Gąsik po raz drugi zaprzysiężony został na Burmistrza Szprotawy. Tego dnia ślubowanie złożyli radni Rady Miejskiej w Szprotawie. Wybrany został Przewodniczący i pierwsza w historii samorządu Wiceprzewodnicząca rady. Na kolejnej sesji powołane zostały komisje stałe rady.
czytaj dalej

Trudno pogodzić się z tak wielką stratą….

Z ogromnym bólem i poczuciem nieodżałowanej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi i pracownika - Janka Litwinki, kierownika Wydziału Inwestycji i Infrastruktury, który w szprotawskim samorządzie przepracował blisko 20 lat.
czytaj dalej

DZIEŁO POLEN JUŻ WKRÓTCE NA DESKACH SZDK

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników sztuk wystawianych przez Szprotawską Grupę Teatralną Marionetka. W ramach projektu dofinansowanego z Programu Dotacyjnego Niepodległa zostanie przetłumaczone i wystawione zapomniane dzieło o Polakach.
 
czytaj dalej

ODKRYTE NA ZIEMI SZPROTAWSKIEJ ZABYTKI POD LUPĄ KONSERWATORA

Na zgłoszenie Muzeum Ziemi Szprotawskiej lubuskie służby konserwatorskie przeprowadziły wizję terenową odkrytych w ostatnim czasie zabytkowych obiektów na obszarze Leśnictwa Długie. Idzie m.in. o kamienne mury, kurhany, stanowiska z ceramiką, kamienne bruki, artystycznie wykończony słup i ruiny domku myśliwskiego. Wszystkie leżą w tzw. Lesie Schubego, przez który prowadzi znany szlak turystyczny „Pętla Wiewióra”.
czytaj dalej

ODKRYCIE JAK NA ZAMÓWIENIE Zabytkowy drogowskaz do Witkowa!

W przypadku odkryć zabytkowych kamiennych drogowskazów zawsze piszemy, że to na 100 procent nie ostatnie. Jeszcze nie minęły dwa tygodnie od ostatniego odkrycia drogowskazu w Borowinie, a dziś informujemy o następnym. Artefakt stoi przy drodze powiatowej pomiędzy Kartowicami a Witkowem. Co prawda był znany, ale jedynie z napisu na awersie (nach Hartau, czyli do Borowiny), bo głaz leżał przewrócony.
czytaj dalej

ODZNACZENIA DLA PRACOWNIKÓW SZPROTAWSKIEJ KSIĄŻNICY

8 maja br., w Zielonej Górze odbyły się uroczystości związane z Wojewódzkim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie miała szczególny powód do dumy, gdyż dwie jej pracownice zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON