Aktualności

Ekologiczny, nowoczesny autobus elektryczny w Szprotawie

W środę, 30 marca br. do Szprotawy przyjedzie autobus elektryczny marki Yutong. Firma Busnex, która jest dystrybutorem tej marki w Polsce, zaprezentuje mieszkańcom zalety płynące z wykorzystania taboru zeroemisyjnego czyli przyjaznemu środowisku i naszemu zdrowiu.
czytaj dalej

Szprotawa coraz bezpieczniejsza

Nie ustajemy w działaniach na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia gminy przed skutkami kataklizmów. Zadaniem aktualnie montowanych elektronicznych syren, w ramach Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności, jest skrócenie czasu reakcji na potencjalne zagrożenia pojawiające się w naszym regionie.
czytaj dalej

PUCHAR POLSKI PUMPTRACK w Szprotawie!

W Szprotawie na nowo powstałym torze pumptrack odbędzie się finałowa V edycja Pucharu Polski Pumptrack. Organizatorem zawodów jest Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik oraz Uczniowski Klub Sportowy Velo Sprotavia Pumptrack.
czytaj dalej

Nowe, dobre standardy dla gminnych mieszkań komunalnych/ socjalnych

Racjonalna polityka zarządzania gminnym zasobem komunalnym i socjalnym, realizowana od blisko 1,5 roku przez nowe kierownictwo spółki Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry, przynosi wymierne efekty. Jedno na kwartał, kapitalnie wyremontowane mieszkanie przekazywane jest oczekującym, którzy nie zalegają z płatnościami wobec gminy.
czytaj dalej

Ogłoszony przetarg na modernizację stadionu

Już wkrótce ruszy budowa pełnowymiarowego stadionu sportowego w Szprotawie. Na realizację marzeń Szprotawa otrzymała 4,5 miliona zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzięki tym środkom, przy ulicy Sobieskiego powstanie nowoczesna przestrzeń do sportu i rekreacji na miarę XXI wieku.
czytaj dalej

UMAŃ DZIEKUJE ZA WSPARCIE Подяка місту Шпротава

Szprotawska misja dostarczenia pomocy humanitarnej walczącej Ukrainie zakończyła się pomyślnie. Zebrane przez mieszkańców Szprotawy i niemieckiego Gevelsbergu dary trafiły do Umania, za które Mer Iryna Płetniowa składa ogromne podziękowania.
czytaj dalej

Kolejki w sprawach nadania numeru PESEL

Od 16 marca br.,  w specjalnym trybie, obywatele Ukrainy uciekający przed wojną mogą ubiegać się o nadanie numeru PESEL, który umożliwi korzystanie z usług publicznych. Rejestracja wizyt, wprowadzona w szprotawskim ratuszu, ma usprawnić  obsługę oraz skrócić czas oczekiwania w kolejce.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej

W piątek, 25 marca 2022 r., o godz. 8.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się posiedzenie XLV sesji Rady Miejskiej w Szprotawie.

 
czytaj dalej

Komunikat

Informacja o posiedzeniach komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Grant PPGR na komputery przyznany!

Nasza gmina otrzymała 1.134.300 zł dofinansowania na realizację projektu pn. „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”. Środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup laptopów do nauki zdalnej dla dzieci, wnuków i prawnuków byłych pracowników PPGR.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON