Aktualności

Posiedzenie Komisji Budżetu

We wtorek, 6 grudnia br., o godz. 13.30, w Biurze Obsługi Rady, pokój nr 21, II piętro ratusza odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu Rady Miejskiej w Szprotawie.
 
czytaj dalej

RATUJEMY SZPROTAWSKI RATUSZ. TRWA KOLEJNA CZĘŚĆ ROBÓT BUDOWLANYCH

Kolejny już etap kompleksowej rewitalizacji dachu ratusza idzie pełną parą. Wymieniono właśnie pokrycie dachowe w części zachodniej budynku. Wykonawca przystąpił do dalszych prac w części wschodniej, aby zdążyć przed końcem bieżącego roku.
czytaj dalej

POTĘŻNE DOFINANSOWANIE NA KOMUNIKACJĘ AUTOBUSOWĄ!

Związek Powiatowo- Gminny odpowiedzialny za organizację połączeń komunikacyjnych w powiecie żagańskim otrzymał 3 miliony złotych dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, które pozwolą na kontynuowanie w 2023 roku programu obsługi linii autobusowych. Pieniądze te w znacznej części wesprą Szprotawę.
czytaj dalej

SYSTEM NAWADNIANIA BOISKA W DZIKOWICACH GOTOWY!

Gminną listę już unowocześnionych obiektów sportowych poszerzamy o boisko w Dzikowicach, gdzie wybudowany i oddany do użytku został system nawadniania. Projekt zrealizowano dzięki otrzymanej dotacji celowej w wysokości 30 tysięcy złotych ze środków Urzędu Marszałkowskiego.
czytaj dalej

Singletrack na ziemi szprotawskiej?

Gmina Szprotawa wraz Powiatem Żagańskim oraz innymi gminami uczestniczy w partnerskim projekcie Centrum Wsparcia Doradczego Plus. Jednym z punktów zainteresowań projektu są nowe ścieżki rowerowe, łączące poszczególne gminy naszego powiatu, w tym singletracki.
czytaj dalej

MŁODZI Z FOLKLOREM

19 listopada 2022 r., w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach odbył się Młodzieżowy Festiwal Folkloru, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Szprotawie.
czytaj dalej

NOWA DROGA W SIERAKOWIE ODDANA DO UŻYTKU

Zakończyła się modernizacja drogi dojazdowej w Sierakowie. Ważne zadanie, z punktu widzenia funkcjonowania społeczności lokalnej, poprawia stan bezpieczeństwa komunikacyjnego i komfort jazdy.
czytaj dalej

Wyrównujemy dysproporcje w jakości gminnego kształcenia

Zakończyła się realizacja projektu pn. „Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na terenie Gminy Szprotawa”, który objął gminne szkoły podstawowe w roku szkolnym 2021/2022.
czytaj dalej

SZPROTAWSKIE OCHOTNICZE STRAŻE POŻARNE Z NOWOCZESNYM SPRZĘTEM!

18 listopada br., przed szprotawskim ratuszem odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowych wozów strażackich i sprzętu ratowniczo- gaśniczego gminnym jednostkom ochotniczych straży pożarnych,  z honorowym udziałem Premiera Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
czytaj dalej

KSIĘGA KONDOLENCYJNA ŚP. FRANCISZKA SITKO

Szanowni Państwo, pogrążeni w smutku informujemy o możliwości dokonania wpisu w udostępnionej w Sali Rycerskiej szprotawskiego ratusza księdze kondolencyjnej śp. Franciszka Sitko. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 26 listopada br., o godz. 12.30, na Cmentarzu Komunalnym w Szprotawie. Nabożeństwo żałobne w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie o godz. 11.00.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON