Aktualności

PODAJ ŁAPĘ W JEDYNCE!

W maju, w szprotawskiej Jedynce odbywają się zajęcia dogoterapii, realizowane w ramach olbrzymiego projektu „Dostępna Szkoła”. Z dobroczynnego oddziaływania specjalnie wyszkolonych psów- terapeutów korzystają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
czytaj dalej

NORD ROZWIJA SKRZYDŁA

23 maja br., burmistrz Mirosław Gąsik na zaproszenie Dyrekcji Spółki gościł w zakładzie NORD Systemy Napędowe, zlokalizowanym w strefie gospodarczej w Wiechlicach. Tematem rozmów był dalszy rozwój firmy.
czytaj dalej

Dzień Samorządowca

Życzenia z okazji Dnia Samorządowca.
czytaj dalej

PLEBISCYT MODERNIZACJA ROKU NALEŻY DO SZPROTAWY!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szprotawska kładka upcyklingowa na łopacie turbiny wiatrowej zdobyła II miejsce w klasyfikacji ogólnej i I miejsce jako obiekt mostowy w ogólnopolskim konkursie budowlanym „MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI w.”. 
czytaj dalej

Koncert "Z UKRAINĄ W SERCU"

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 28 maja 2022 r., o godz. 18.00 do sali widowiskowej SzDK na jedyny i niepowtarzalny koncert "Z UKRAINĄ W SERCU", podczas którego wystąpi kapela bandurzystów.
 
czytaj dalej

Dzień Matki

Wszystkim Mamom najlepsze życzenia.
czytaj dalej

NOC MUZEÓW W SZPROTAWIE!

Szprotawa dołącza do miast, które biorą udział w jednej z najpopularniejszych w ostatnim czasie kulturalnych imprez – NOC MUZEÓW. Szprotawski debiut odbędzie się w piątek, 27 maja br., w godz. 18.00 - 21.00. Serdecznie zapraszamy!
czytaj dalej

SENATOR Z WIZYTĄ W SZPROTAWIE

5 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik gościł Senatora Wadima Tyszkiewicza w szprotawskim ratuszu. Tematem spotkania było omówienie spraw samorządowych naszego regionu, w tym zagospodarowania strefy gospodarczej w Wiechlicach.
czytaj dalej

WIEWIÓRA JUŻ W CZERWCU

W mijającym tygodniu Urząd Miejski w Szprotawie przeprowadził akcję wyposażania nowej trasy pieszo-rowerowej w turystyczne drewniane ławy. Szlak będzie nosił nazwę „Wiewióra”, jego długość wynosi ok. 12 km, połączy walory przyrodniczo-zabytkowe okolic Dzikowic, Długiego i Borowiny – informuje Maciej Boryna z Biura Turystyki i Edukacji Regionalnej UM w Szprotawie.
czytaj dalej

KLUB SPORTOWY SPROTAVIA ZAPRASZA DO ZABAWY

W dniach 28-29 maja 2022 r., w godz. 10.00 - 16.00, na Stadionie Miejskim w Szprotawie odbędzie się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON