Aktualności

DODATEK WĘGLOWY A ŚMIECI. BĄDŹ ŚWIADOM KONSEKWENCJI

Do 30 listopada br. OPS w Szprotawie przyjmuje wnioski o dodatek węglowy. Dane we wniosku porównywane są do danych w deklaracji śmieciowej. Jeśli liczba osób w gospodarstwie domowym nie zgadza się z deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, przygotuj się na przykrą niespodziankę.
 
czytaj dalej

DYSTRYBUCJA WĘGLA – DALSZE DZIAŁANIA

Informacja dotycząca dystrybucji przez Gminę Szprotawa węgla dla gospodarstw domowych po preferencyjnych cenach.
czytaj dalej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. PODZIĘKOWANIA I NAGRODY

14 października br., podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik oraz Zastępczyni Burmistrza Dorota Grzeszczak złożyli nauczycielom i pracownikom oświaty najlepsze życzenia. Wyróżniającym się pedagogom wręczono nagrody.
czytaj dalej

UDANY WYJAZD STUDYJNY

W ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Gmina Szprotawa zorganizowała w dniach 20-22 października 2022 r. wyjazd studyjny. w ramach realizacji projektu pn. „Dobre praktyki PROW – wyjazd studyjny dla liderów wiejskich”. Celem wydarzenia była wymiana wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich, zwiększenie intensywności współpracy i integracji oraz poznanie dobrych praktyk wypracowanych przez partnerów projektu szczególnie w temacie rozwoju wsi oraz rozwoju lokalnej społeczności.   
czytaj dalej

WALKA O ŻYCIE TRWA

Nieprzerwanie gramy dla 17-letniej Marcelinki ze Szprotawy, której serduszko jest tak chore, że wymaga pilnej operacji. Życie dziewczyny mogą uratować specjaliści z kliniki w Austrii. Burmistrz Mirosław Gąsik składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę potrzebnej na zabieg kwoty 270 tys. zł.
czytaj dalej

IŁAWA Z NOWĄ ASFALTOWA ULICĄ

Oddajemy do użytku kolejną nowo wybudowaną ulicę wchodzącą w skład sieci dróg położonych w najstarszej części Szprotawy. Od niedawna ulica Polna w Iławie jest już asfaltowa!
czytaj dalej

KONTYNUUJEMY REWITALIZACJĘ DACHU SZPROTAWSKIEGO RATUSZA

Wkrótce rozpoczną się roboty budowlane związane z kolejnym już etapem modernizacji dachu szprotawskiego ratusza. 31 sierpnia br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z Wykonawcą zadania – firmą Dekarstwo Ciesielstwo Jan Łobodziec. 
czytaj dalej

ULICA SŁOWACKIEGO DO GENERALNEGO REMONTU!

Boom na gruntowne remonty szprotawskich dróg trwa. Kolejnym ciągiem komunikacyjnym, który zyska bezpieczną i komfortową infrastrukturę drogową, będzie powiatowa ulica Słowackiego. Jej modernizacja to efekt współpracy powiatu i gminy.
czytaj dalej

STYPENDIA BURMISTRZA SZPROTAWY PO RAZ PIERWSZY W HISTORII ROZDANE!

Po raz pierwszy najzdolniejsi uczniowie szkół z terenu naszej gminy otrzymali stypendia Burmistrza Szprotawy. Pieniężną nagrodą uhonorowane zostały wyjątkowe osoby, które mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi czy artystycznymi.
czytaj dalej

RUSZAJĄ PRACE PROJEKTOWE BUDOWY ŚCIEŻKI ROWEROWEJ, KTÓRA POŁĄCZY SZPROTAWĘ Z DOLNYM ŚLĄSKIEM

Podpisana została umowa na opracowanie Programu Funkcjonalno- Użytkowego w zakresie zaprojektowania i budowy ścieżki rowerowej relacji Wiechlice – Szprotawka - Leszno Dolne - Leszno Górne – granica z województwem dolnośląskim.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON