Aktualności

BADANIE PRZESIEWOWE W KIERUNKU RAKA PROSTATY

Grupa Nowy Szpital informuje że w Poradni Urologicznej w Nowym Szpitalu w Szprotawie istnieje możliwość wykonania przesiewowego badania w kierunku raka prostaty, który jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych u polskich mężczyzn.
czytaj dalej

BOBROWICE Z DROGĄ ASFALTOWĄ

W dniu dzisiejszym, tj. 11 lutego br. oficjalnie otwarto i przekazano do użytku wyremontowaną drogę w Bobrowicach. To jedna ze wspólnych inwestycji samorządów gminy i powiatu, dzięki którym systematycznie podnosimy komfort życia i bezpieczeństwo na terenach wiejskich.
czytaj dalej

1,5% ZOSTAW W SZPROTAWIE!

Wspierajmy szprotawskie organizacje pozarządowe. Przekażmy im 1,5% swojego podatku – z taką prośbą już kolejny raz zwraca się burmistrz Mirosław Gąsik. Wypełniając formularz PIT pamiętajmy, że w łatwy i prosty sposób możemy wesprzeć tych, którzy działają na rzecz naszej gminy.
czytaj dalej

SZPROTAWSKI SPORT Z REKORDOWYM WSPARCIEM! KLUBY OTRZYMAJĄ ŁĄCZNIE 300.000 ZŁ

Dotacje na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej dla klubów i stowarzyszeń sportowych działających na terenie naszej gminy zostały przyznane. Dzięki tym środkom możliwa będzie realizacja programów szkoleniowych, organizacja zawodów czy zakup sprzętu sportowego.
czytaj dalej

Zapraszamy do poradni gastroenterologicznej

Informujemy, że w szpitalu w Szprotawie powstała poradnia gastroenterologiczna, która posiada kontrakt z NFZ.
czytaj dalej

NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA NASZEJ STULATKI

Dzisiaj, 9 lutego 2023 r. Pani Stefania Spasiuk ze Szprotawy obchodzi swoje 100 urodziny. Z tej wyjątkowej okazji burmistrz Mirosław Gąsik, w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy, składa Dostojnej Jubilatce wyrazy szacunku i uznania oraz życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu, spokoju i radości.
czytaj dalej

Świadczenie 500+

Od 1 lutego można już składać wnioski o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 31 maja 2024 r. 
czytaj dalej

Nowy Szpital informuje

15 lutego rozpoczyna pracę Poradnia Logopedyczna w Szprotawie.
czytaj dalej

RUSZAMY Z PRZEBUDOWĄ ŻAGAŃSKIEJ, NIEPODLEGŁOŚCI I SOBIESKIEGO

Dzięki blisko 8,4 milionowemu dofinansowaniu z rządowych funduszy przystępujemy do modernizacji infrastruktury drogowej w obrębie ulic Żagańskiej, Sobieskiego i Niepodległości.
6 lutego br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na realizację zadania
z firmą Tandem Sp. z o.o. z Żagania.
czytaj dalej

PRZY STADIONIE TRWA DEMONTAŻ SŁUPÓW ENERGETYCZNYCH

Prace budowlane przy kompleksowej modernizacji Stadionu Miejskiego w Szprotawie zmierzają ku końcowi. Nowy blask i kształty zyskały już boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna czy budynek socjalno- sportowy. Aktualnie, demontowane są słupy elektryczne, które blokowały swobodne korzystanie z parkingu.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON