Aktualności

SESJA RADY MIEJSKIEJ W SZPROTAWIE

W piątek, 29 grudnia 2023 r., o godzinie 10.00, w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza odbędą się obrady LXVI sesji Rady Miejskiej w Szprotawie.

 
czytaj dalej

KOMISJE RADY MIEJSKIEJ

Informacja o terminach posiedzeń Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

W piątek, 22 grudnia br., Urząd Miejski w Szprotawie czynny będzie do godziny 14.00. Za utrudnienia przepraszamy!
czytaj dalej

WITAMY WAS W SZPROTAWIE, WITAMY WAS W DOMU!

18 stycznia br. w ratuszu uroczyście przyjęto w poczet obywateli Szprotawy dwie nowe polskie rodziny repatriantów, które przybyły z Kazachstanu. Mieszkania dla nich przygotowane zostały dzięki rządowej 100 % dotacji, przekazanej przez Wojewodę Lubuskiego. Gorąco witamy w naszej otwartej i serdecznej gminie!
czytaj dalej

POWIAT ZAPLANOWAŁ INWESTYCJE DLA SZPROTAWY

Mamy bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Szprotawy. W budżecie Powiatu Żagańskiego zaplanowano ponad 17 milionów zł na inwestycje, które będą realizowane w 2024 roku na terenie naszej gminy!
czytaj dalej

WIGILIA W SZPROTAWSKIEJ LECZNICY

12 grudnia br., na zaproszenie Prezes oddziału Nowego Szpitala w Szprotawie Pani Anny Golik, burmistrz Mirosław Gąsik wraz z Wiceprzewodniczącym RM w Szprotawie Andrzejem Skawińskim oraz radnym Romanem Pakułą uczestniczyli w wieczerzy wigilijnej zorganizowanej dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY DO PUNKTU "CZYSTE POWIETRZE"

Zapraszamy do korzystania z pomocy oferowanej w punkcie konsultacyjno- informacyjnym w sprawie programu Czyste Powietrze. 
czytaj dalej

ROBOTY DROGOWE W SZPROTAWIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

Trwają prace przy generalnej przebudowie głównej arterii komunikacyjnej Szprotawy. Roboty ziemne prowadzone są na ulicach Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kochanowskiego, Mickiewicza i części Basztowej. Przyjrzyjmy się postępom na poszczególnych odcinkach inwestycji.
czytaj dalej

PROGRAM CIEPŁE MIESZKANIE – OSZCZĘDZAJ NA OGRZEWANIU!

Informujemy, że ze względu na duże zainteresowanie projektem „Ciepłe Mieszkanie”, nabór wstępnych deklaracji dotyczących programu zostanie przedłużony do 15 stycznia 2024 r.
czytaj dalej

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW W 2024 ROKU

Harmonogram wywozu odpadów w 2024 roku w Szprotawie oraz na terenach wiejskich.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON