Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego

W dniach od 1 do 31 sierpnia br. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego.
czytaj dalej

Najbliższe posiedzenia komisji RM

Informacja o posiedzeniach komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej

W piątek, 5 sierpnia 2022 r., o godzinie 8.00 w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się posiedzenie XLVIII sesji Rady Miejskiej w Szprotawie
 
czytaj dalej

5 MILIONÓW ZŁOTYCH NA BUDOWĘ SALI SPORTOWEJ W LESZNIE GÓRNYM!

Wkrótce ruszamy z modernizacją kolejnej placówki oświatowej. 4,9 mln zł rządowego wsparcia trafi do Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym, które przeznaczone zostanie na termomodernizację budynku, budowę sali sportowej oraz adaptację pomieszczeń na oddział przedszkolny.
czytaj dalej

Powstanie Warszawskie – 1 sierpnia zawyją syreny alarmowe

W poniedziałek, 1 sierpnia br., o godz. 17.00 na terenie naszej gminy, a także całego województwa lubuskiego uruchomione zostaną syreny alarmowe w ramach treningu Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania. To także upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
czytaj dalej

VELO SPROTAVIA JUŻ DZIAŁA!

Za nami inauguracja nowo powstałego Klubu Sportowego Velo Sprotavia Pumptrack oraz pierwszy, otwarty trening ekstremalnej jazdy na rowerach. Nowa dyscyplina sportowa rośnie w siłę także w Szprotawie. A już we wrześniu na szprotawskim pumptracku odbędzie się V edycja Pucharu Polski!
czytaj dalej

MIESZKANIA ROSNĄ DLA NASZYCH NOWYCH RODZIN Z KAZACHSTANU

Pod koniec bieżącego roku kolejne rodziny z Kazachstanu osiedlą się w Szprotawie. Trwa właśnie remont lokali, w których zamieszkają repatrianci.
czytaj dalej

GMINA NIESTETY MIAŁA RACJĘ!

22 lipca br. Gmina Szprotawa otrzymała zawiadomienie, że prokuratura podjęła na nowo postępowanie o przestępstwo z art. 182 par. 3 kk w sprawie oczyszczalni ścieków należącej do niemieckiej garbarni Heinen Lederfabrik w Lesznie Górnym. Smutnym jest jednak fakt, że dopiero nagłośnienie w mediach i interwencja Ministra Klimatu i Środowiska, spowodowała wydanie nakazu wstrzymania działalności instalacji i powrót sprawy na wokandę.
czytaj dalej

BĘDZIE NOWE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

Trwa modernizacja miasteczka ruchu drogowego w Wiechlicach. Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki 100 tys. zł dofinansowania ze środków budżetu województwa lubuskiego na unowocześnianie bazy sportowej i rekreacji rowerowej w naszej gminie.
czytaj dalej

SIECIEBORZYCE I WITKÓW GOSPODARZAMI TEGOROCZNYCH DOŻYNEK!

W niedzielę, 21 sierpnia br., w miejscowości Siecieborzyce odbędzie się Powiatowo- Gminne Święto Plonów. Tradycyjnie zapraszamy lokalnych rzemieślników, rękodzielników i twórców ludowych do zaprezentowania swojej twórczości.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON