Aktualności

Życzenia Wielkanocne

Spokojnych Świąt Wielkanocnych.
czytaj dalej

Pomóżmy naszym najmniejszym przyjaciołom

Burmistrz Mirosław Gąsik zwraca się z apelem o przygarniecie do swoich domów czworonogów przebywających w schronisku dla zwierząt w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Świetlica w Długiem jak nowa

Dobiegł końca remont sali wiejskiej w Długiem. Podczas nocy sylwestrowej obiekt przeszedł próbę wytrzymałościową wymienionych paneli podłogowych. Teraz czas na test nowo zamontowanego oświetlenia wieczorową porą.
czytaj dalej

Nowy quad dla strażaków z OSP

Park maszynowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszna Górnego wzbogacił się o quada Moto 52001, który ma służyć głównie do działań ratowniczo-poszukiwawczych. Maszyny tego typu są szybkie i zwrotne, więc bez problemu dotrą w miejsca, którym potężne wozy strażackie nie dają rady.
czytaj dalej

14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski

W 2019 r. Sejm RP ustanowił nowe święto państwowe mające upamiętnić chrzest Polski, datowany na 14 kwietnia 966 r. To doniosłe wydarzenie, ponieważ tę datę uważa się za początek Państwa Polskiego. Krajem rządził wtedy Mieszko I z dynastii Piastów. Poprzez chrzest Mieszko włączył państwo w zachodni krąg kultury chrześcijańskiej.
czytaj dalej

Uwaga Pasażerowie!

Od 8 kwietnia zmianie uległ rozkład jazdy autobusów na terenie gminy.
czytaj dalej

22 kwietnia wyrusza następny szprotawski konwój do Ukrainy. Poszukujemy ochotników do udziału w akcji

Rozpoczynamy przygotowania do przekazania kolejnych darów, zebranych przez mieszkańców Szprotawy, Gevelsbergu i Gniezna, w ramach konwoju humanitarnego, który wyruszy do Ukrainy 22 kwietnia br. Burmistrz Mirosław Gąsik, który stanie na czele wyprawy, zaprasza do udziału w niej osoby posiadające ważny paszport oraz prawo jazdy kat. B.
czytaj dalej

Kondolencje

W środę, 13 kwietnia br., o godz. 12.00, na Cmentarzu Komunalnym w Szprotawie odbędzie się pogrzeb Pana Zbigniewa Telera. Nabożeństwo żałobne w kościele w Dzikowicach, o godz. 10.00.
czytaj dalej

Ruszamy z kolejną inwestycją na terenach wiejskich

Do grona sal wiejskich, które przeszły imponujące metamorfozy wkrótce dołączy świetlica w Pasterzowicach. Spółka Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry przystąpiła już tam do prac remontowych.
czytaj dalej

Ruszamy z termomodernizacją szkoły w Siecieborzycach

Zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz poprawa estetyki budynku oświatowego w Siecieborzycach to główne cele rozpoczętych tam prac termomodernizacyjnych. Pierwszym ich etapem była naprawa uszkodzonego przez nawałnice dachu szkoły.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON